اخباراخبار کوتاه

ارز دیجیتال-بودن یا نبودن

ارز دیجیتال – خوب و بد

با توجه به حجم بالای نقدینگی, هجوم سرمایه به بازار ارز دیجیتال و رشد فزاینده این بازار, نگرانی هایی ایجاد شده که جلب توجه سیستم های نظارتی و قانونی را در پی داشته است. اما در قبال این فضای نوظهور چه باید کرد؟

اقبال ارز دیجیتال و مشکلات

اما

ارزهای دیجیتال از ان جا که وابسته به هیچ دولت یا نهادی نیستند و مستقل از سیستم های مالی دولت ها عمل می‌کنند, توسط این مراجع نیز کنترل نمی‌شوند. به چه معنا؟

به این معنا که افراد برای فعالیت در این شبکه‌ها نیاز به مجوز ندارند و فعالیت خود را داوطلبانه اغاز می‌کنند. بدین جهت که با پذیرش شرایط و ریسک های این فضا وارد می‌شوند و فعالیت می‌کنند.

اماارز دیجیتال و دولت ها

دولت ها به علت خروج نقدینگی از چرخه اقتصاد خود, نگران فضای ارز دیجیتال هستند و چون نمی‌توانند مانع تبادلات این فضا باشند, به دنبال راهی برای کنترل این فضا اند.

اما دولت‌ها می‌توانند با کنترل واسطه‌ها (صرافی‌ها) در ورود نقدینگی به این بازار مانع شوند, به این طریق که شما برای خرید ارز دیجیتال باید به صرافی پرداختی داشته باشید اما وقتی جای برای پرداخت نباشد, صرافی ارزی برای شما ارسال نخواهد کرد.

عجله نکنید

عجله نکنید

برعکس خرید, فروش را نمی‌توان کنترل کرد, زیرا فرد با فروش ارز خود به واسطه از ان دریافتی خواهد داشت و مانعی برای این کار وجود ندارد.

پیشنهاد ما این است که با مفاهیم اولیه این فضا نظیر بلاک چین, بیت کوین و سایر پروژه‌ها بیشتر اشنا شوید.

چرا ارز دیجیتال

چرا بیت کوین

ایا مطلب ارائه شده برای شما موثر است؟

امتیاز کاربران: ۵ ( ۱ رای)
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا