اخبار کوتاه

بانک آمریکا، سیتی گروپ و ولز فارگو از سیاست‌های خود در حوزه‌ی رمزارزها رونمایی کردند

بانک آمریکا، سیتی گروپ و ولز فارگو سیاست‌های خود در حوزه‌ی رمزارزها را در کمیته بانکی سنای ایالات متحده به اشتراک گذاشتند. این سه بانک در مراحل مختلف ارائه خدمات رمزنگاری به مشتریان خود هستند. آن‌ها در ارائه‌ی امکان سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین یا سایر ارزهای دیجیتال نسبت به برخی از همتایان خود مانند مورگان استنلی و گلدمن ساکس عقب مانده‌اند.


بانک امریکا؛ ارزیابی فرصت‌های رمزنگاری


مدیر عاملان بانک آمریکا، سیتی گروپ و ولز فارگو هفته گذشته اظهارات و ادله‌ی خود را درباره رمزارزها در کمیته بانکی سنا ارائه دادند. این کمیته به سرپرستی سناتور شرود براون، بانک‌های سرمایه‌گذاری را برای دادرسی سالانه درباره‌ی شرکت‌های وال‌ استریت فراخواند.

برایان موینیهان، مدیرعامل بانک آمریکا بیان نمود BofA (بانک آمریکا) در حال حاضر تا ارزیابی فرصت‌ها، خطرات و تقاضای مشتری برای محصولات و خدمات مربوط به رمزارزها همانند گذشته از بیت کوین و سایر رمزارزها دوری می‌کند. وی با اشاره به اینکه این بانک بیش از ۶۰ حق اختراع مرتبط با بلاک‌چین دارد، تأکید کرد: ما هنوز کارکرد و روش مناسبی در این‌باره نیافته‌ایم. مدیر بانک آمریکا تأیید کرد:

در حال حاضر، ما به رمزارزها و شرکت‌های بانکی که تجارت اصلی آنها ارزهای دیجیتال یا تسهیل تجارت و سرمایه‌گذاری در رمزارزهاست وام نمی‌دهیم.

در ماه ژانویه، تحلیل‌گر بانک آمریکا اظهار داشت بیت‌کوین مادر تمام حباب‌هاست. با این وجود، جدیدترین نظرسنجی از مدیران صندوق سرمایه توسط بانک آمریکا نشان می‌دهد که موقعیت لانگ بیت‌کوین شلوغ‌ترین معامله است. در ماه مارس، این بانک بیان نمود که تنها دلیل نگه داشتن بیت‌کوین افزایش بیش از حد قیمت آن است.

بیشتر بخوانید
کسب رکورد بالاترین جذب سرمایه شرکت های رمزنگاری توسط خالق دومین استیبل‌کوین بزرگ جهان

سناتور براون دیدگاه مثبتی درباره‌ی رمزارزها ندارد. وی به تازگی نامه‌ای به مایکل هسو، سرپرست جدید نظارت بر ارز ایالت متحده، ارسال کرده و از وی خواسته است تا به بررسی مقررات حاکم بر رمزارزها تحت مدیریت دفتر نظارت بر ارز (OCC) بپردازد.


سیتی گروپ؛ رویکردی دقیق و سنجیده درباره‌ی رمزنگاری


این بانک در تلاش است تا با درک تغییرات فضای دارایی‌های دیجیتال، فناوری دفترکل توزیع شده، از جمله تقاضای مشتریان، توسعه قانون‌گذاری و پیشرفت‌های فناوری رویکردی دقیق و سنجیده در این‌باره انتخاب نماید. سیتی گروپ همچنین خاطرنشان کرد:

مسئولیت ما این است که قبل از هر اقدامی درباره رمزارزها از نظارت و کنترل کامل و شفاف بر این حوزه اطمینان حاصل کنیم.

براساس برخی گزارشات با توجه به بهره تحقق یافته بیت‌کوین و افزایش تمایل جامعه به سرمایه‌گذاری در این حوزه، سیتی گروپ در حال برنامه‌ریزی برای راه اندازی سرویس رمزنگاری است. در ماه مارس، سیتی گروپ اظهار داشت که بیت‌کوین در نقطه اوج بوده و می‌تواند به ارز مورد علاقه در تجارت بین‌الملل تبدیل شود.


ولز فارگو؛ توجه زیاد به حوزه‌ی رمزنگاری


چارلز شارف، مدیر عامل ولز فارگو بیان کرد که این شرکت به زودی شروع یک طرح آزمایشی با استفاده از فناوری  بلاک‌چین برای تکمیل انتقال وجه داخلی در پرداخت‌های فرامرزی شعب جهانی این کمپانی را به طور رسمی اعلام می‌کند. با این حال، او درباره رمزارزها گفت:

اگرچه وضعیت رمزارزها به عنوان ارز و سازوکار پرداخت همچنان نامشخص است، ما همچنان از نزدیک و فعالانه تحولات مربوط به رمزارزها را که به عنوان سرمایه‌گذاری جایگزین ظهور کرده، دنبال خواهیم کرد.

دارل کرونک، رئیس مؤسسه سرمایه‌گذاری ولز فارگو، هفته گذشته بیان نمود که شرکت وی در مراحل آخر افزودن استراتژی مدیریت فعال سرمایه‌گذاری رمزارزها به پلتفرم خود است. او اظهار داشت: ما فکر می‌کنیم فضای رمزارزها به نوعی تکامل و بلوغ رسیده است که به آن اجازه می‌دهد اکنون یک دارایی مناسب برای سرمایه‌گذاری باشد.

بیشتر بخوانید
شناسایی بدافزار جدید استخراج مونرو

برگرفته از bitcoin.com


 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا