اخبار بیت کویناخبار کوتاه

بیت‌کوین؛ سقوط به مارپیچ کشنده تورم منفی

کو کیانگ، اقتصاددان چینی و معاون انستیتوی بین‌المللی پژوهش‌های پولی دانشگاه رنمین چین، پیش‌بینی کرده است اگر بیت‌کوین به طور گسترده به عنوان واحد پولی پذیرفته شود باعث نابودی همه ما خواهد شد. او پیش‌بینی می‌کند که جامعه در “مارپیچ کشنده تورم منفی” قرار خواهد گرفت و خاطرنشان کرد که کل جامعه کوچک شده و به سمت نابودی خود پیش خواهد رفت.

کو کیانگ، معاون انستیتوی بین‌المللی پژوهش‌های پولی دانشگاه رنمین چین، در مصاحبه با شبکه تلویزیونی جهانی چین که یک رسانه دولتی متعلق به تلویزیون مرکزی چین است در پاسخ به سوال اگر بیت‌کوین به طور گسترده در چین یا سایر نقاط جهان استفاده شود، چه اتفاقی برای سیستم مالی کنونی خواهد افتاد؟ بدترین سناریو از نظر شما چیست؟ جواب داد:

می‌توانم دقیقاً به شما بگویم چه اتفاقی می‌افتد … همه ما نابود خواهیم شد. این یک شوخی نیست.

پاسخ او آن چیزی بود که وی بدترین سناریو یا سناریوی بی‌قید و شرط نامید که در صورت تبدیل بیت‌کوین به ارز رایج و تصویب توسط تمام جامعه بشری اتفاق خواهد افتاد.

کو کیانگ افزود که تعداد کل بیت‌کوین مشخص و بسیار محدود است و این موضوع نمایانگر آن است که بیت‌کوین یک ارز تورمی است که با افزایش جمعیت مقدارش افزایش نخواهد یافت.

در نتیجه، او مدعی شد که با پذیرش بیت‌کوین، جامعه ما به ” مارپیچ کشنده تورم منفی” سقوط خواهد کرد. وی توضیح داد: کل جامعه تحلیل رفته و از درون نابود خواهد شد. این همان اتفاقی است که در اواخر سلسله مینگ به دلیل کمبود نقره رخ داد.

کو مدرک دکترای خود را در رشته اقتصاد از دانشگاه رنمین چین دریافت کرد، جایی که اکنون استاد و همچنین استاد راهنماست. وی در حال حاضر به عنوان ناظر خارجی بانک پکن و بانک صنعتی و بازرگانی چین (ICBC) فعالیت می‌کند. کیانگ همچنین مدیریت مرکز تحقیقات سیاست مالی چین، مرکز تحقیقاتی مهم علوم انسانی و اجتماعی وزارت آموزش و پرورش چین را نیز بر عهده دارد.

بیشتر بخوانید
در بحبوحه سقوط ناگهانی ارزش بیت‌کوین جی‌پی‌مورگان می‌گوید ارزش واقعی بیت‌کوین 35000 دلار است

بیت‌کوین یک روز شلوغ در رابطه با نظرات کیانگ در شبکه‌های اجتماعی داشت. بسیاری به سخنان او خندیدند، بعضی‌ها آن را FUD (ترس، عدم قطعیت،تردید) و برخی نیز تبلیغاتی مزخرف توسط دولت دانستند.


برگرفته از bitcoin.com


 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا