اموزشنحوه خرید و فروش

حساب اجاره ای

اجاره دادن حساب شخصی عواقب قانونی در پی دارد

چرا باید بدانیم حساب اجاره ای چیست؟

کلاهبرداران همواره تلاش می‌کنند تا از طریق راه‌های شناخته نشده که کمتر به‌ ذهن افراد می‌رسد، به حساب افراد دسترسی پیدا کنند و از این حساب ها برای اهداف خود سو استفاده کنند.

حساب اجاره ‌ای یکی از جدید‌ترین ابزارهایی است که کلاهبرداران، از آن برای انتقال وجوه دزدی استفاده می‌کنند. این عمل، آسیب‌های مالی جدی به اقشار مختلف، وارد می‌کند و برای عده‌ای هم، عواقب قانونی در پی دارد. به این طریق که افرادی با پیشنهاد وسوسه کننده ای به سراغ شما می‌ایند و با توجیهاتی از قبیل اینکه برای شما خرجی ندارد یا حتی کسب درامد خواهید داشت شما را مجاب می‌کنند که با دریافت مبلغ قابل توجهی مثلا ماهانه ۲ تا۵ میلیون حساب خود را در اختیار انان قرار دهید.

سوء استفاده مالی

حساب اجاره ای چیست؟حساب اجاره ای یا همان اجاره دادن حساب، یک کار غیرقانونی است و باعث سلب مسئولیت افراد از مبالغی که به حساب آن‌ها واریز می‌شود، نخواهد شد.

بدانید :

اما شما باید بدانید که تبادلات در فضای ارز دیجیتال در هیچ محکمه قانونی قابل دادرسی و پیگیری نیست, چون اطلاعاتی جز فرستنده و گیرنده مشخص نمی‌باشد و فقط فردی که در انتهای این زنجیره است و پول دیجیتال را خرج می‌کند, مسئول است. در ایران مسئولیت تماما بر عهده این فرد می‌باشد و  به عنوان مجرم شناخته می‌شود بدین معنا که علیه او به عنوان اخرین فرد در دسترس پرونده تشکیل می‌شود و مورد محاکمه قرار می‌گیرد.

بدانید که اختلاسگران و کلاهبرداران و باند های قاچاق اعم از انسان و مواد مخدر و حتی تروریست ها و افراد تحریمی که وجهه قانونی ندارند ازکانال ها و روش های عجیب و غریب در پی اجاره‌ ی حساب افراداند و فرد فریب خورده را شریک جرم خود کرده و  او را در مقابل قانون تنها می‌گذارد.

بیشتر بخوانید
بیت کوین چرا ارزش دارد؟

حساب اجاره ای چیست؟ عواقب قانونی

مجازات قانون در برابر حساب اجاره ای چیست؟

بر اساس قانون افرادی که دانسته یا ندانسته با در اختیار قرار دادن اطلاعات حساب (حساب اجاره ای) خود به دیگران به آنها در انجام اعمال خلاف کمک می‌کنند، به عنوان شریک جرم شناخته می‌شوند و علاوه بر تحمل حبس به پرداخت جریمه‌های نقدی نیز محکوم می‌شوند.

حتی قوانین مالیاتی اجاره دهندگان حساب را با مشکلات بزرگی در زمینه پرداخت مالیات با ارقام نجومی روبرو می‌کند و از سویی دیگر برای اجاره دهندگان پرونده‌هایی با عنوان پولشویی تشکیل می‌شود.برای وثیقه قرار دادن تا زمان بررسی بیشتر پرونده باید مبلغ کامل حساب و تراکنش‌های انجام شده با حساب بانکی را وثیقه بگذارند که با توجه به ارقام سنگین و توانایی مالی پایین افراد متهم زمینه ساز زندان برای اجاره دهندگان حساب‌های بانکی است.

چگونه در دام نیافتیم:

اطلاعات حساب خود را به هیچ عنوان در اختیار دیگران قرار ندهید. اگر شرکتی که با آن همکاری می‌کنید یا حتی یکی از دوستان‌تان، از شما درخواست کرد تا مبلغی به حساب‌تان واریز کند و سپس تحت هر عنوانی، آن را پس بگیرد؛ به هیچ عنوان قبول نکنید.

اس ام اس بانک خود را فعال کنید تا در جریان کوچکترین مبالغی که به حساب شما واریز یا از آن برداشت می‌شود، قرار بگیرید.

پیشنهاد :

به شما که در زمینه ی ارز دیجیتال می خواهید فعالیت کنید پیشنهاد می‌کنیم از یک کیف پول مطمئن استفاده کنید تا از سرقت یا ازبین رفتن دارایی خود در امان باشید.

نتیجه :

درفضای دیجیتال بسیار مهم است که از افراد سو استفاده نشود پس افراد باید با فریب های این فضا اشنا و برای حفظ امنیت خود بکوشند و بدانند عواقب حساب اجاره ای چیست؟ در این راستا از دراختیار گذاشتن حساب (حساب اجاره ‌ای ) و رمز های شخصی خود به دیگران حتی افراد نزدیک خود بپرهیزید.

بیشتر بخوانید
سرمایه گذاری بلند مدت

دوستان و آشنایان خود را در جریان این شیوه‌ی مدرن کلاهبرداری قرار دهید تا از حساب‌های آن‌ها سوء استفاده نشود و به دام کلاهبرداران نیفتند.

نمایش بیشتر

‫۳ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا