آشنایی با بیت کوینآموزش بیت کویناخبار بیت کویناخبار کوتاهدانشنامه بیت کوین

۱۲ سال پیش در چنین روزی اولین تراکنش بیت کوین انجام شد


اولین تراکنش بیت کوین


۱۲ سال پیش در چنین روزی، ساتوشی ناکاموتو اولین تراکنش بیتکوین را انجام داد. در این تراکنش ساتوشی برای آزمایش کارکرد تراکنش‌ها در شبکه ۱۰ بیت کوین را برای هال فینی (Hal Finney) فرستاد. درواقع این تراکنش اولین تراکنش بیت کوین است که در دنیای واقعی بین دو شخص انجام گرفت.

یک هفته بعد از راه‌اندازی شبکه بیت کوین این تراکنش انجام شد و این تاریخ از آن جهت اهمیت دارد که به همگان نشان داد نشان داد بیت کوین، به‌عنوان یک شبکه پولی، در دنیای واقعی و در شرایط عملیاتی هم کار می‌کند. پس از این تراکنش بود که بیت کوین به‌عنوان یک بستر برای رشدهای آتی در حوزه شبکه‌های پولی غیرمتمرکز شناخته شد.

هال فینی در پستی در انجمن بیت کوین تاک (Bitcointalk) در سال ۲۰۰۹ نوشت:

من حدود ۷۰ و خورده‌ای بلاک استخراج کردم. و وقتی که ساتوشی برای تست شبکه، ۱۰ بیت کوین برایم انتقال داد به اولین دریافت‌کننده این ارز دیجیتال تبدیل شدم.


به یاد هال فینی، او که بود؟

Crypto Legend Hal Finney - ۱۲ سال پیش در چنین روزی اولین تراکنش بیت کوین انجام شد

نام هال فینی مترادف با بیت کوین است. شایعاتی وجود دارد که وی خود Satoshi Nakamoto است. جدا از شایعات پیرامون وی، فینی گیرنده اولین معامله بیت کوین بود. او حتی وقتی همه اطرافایانش تردید داشتند، به بیت کوین اعتقاد داشت. هال فینی بعد از ساتوشی ناکاموتو، دومین فردی بود که شبکه بیت کوین را روی رایانه خود اجرا کرد. او در توسعه بیت کوین سهم بسزایی داشته است. هال فینی پیش از بیت کوین نیز دانشمند رایانه و پیشگام در حوزه رمزنگاری بود به خاطر دستاوردهایش در سیستم‌های رمزنگاری پیشرفته معروف بود.

فینی جزو اولین کسانی است که قیمت نهایی بیت کوین را پیش بینی کرده‌اند و به اعتقاد وی پس از عرضه نهایی ۲۱ میلیون بیت کوین، قیمت هر واحد به ۱۰ میلیون دلار می‌رسد.

بیشتر بخوانید
چگونه بیت کوین خود را ذخیره کنیم؟

برای مطالعه:

اولین توییت در مورد بیت کوین” هم متعلق هال فینی است. فینی در این توییت فقط نوشت “راه اندازی بیت کوین” از آن زمان تا به حال ۱۲ سال گذشته است و بیت کوین قدرتمندتر از هر زمان دیگری در حال فعالیت به‌عنوان یک شبکه پولی غیرمتمرکز است.

running btc - ۱۲ سال پیش در چنین روزی اولین تراکنش بیت کوین انجام شد

فینی در ۲۸ آگوست ۲۰۱۴ به علت بیماری ALS درگذشت.

 

از طريق
Hal FinneyRemembering Hal Finney's contributions to Blockchain and beyond
نمایش بیشتر

‫۳ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا