اخبار بیت کویناخبار کوتاه

اهداء کمک مالی به کالوین کیم توسط بیتمکس و بنیاد حقوق بشر

صرافی مشتقات محبوب بیتمکس (BitMEX) از اعطای ۱۵۰ هزار دلار کمک مالی به کالوین کیم، محقق کره‌ای حوزه‌ی مقیاس‌پذیری بیت‌کوین، خبر داد. بیتمکس در آگوست ۲۰۲۰ نیز کمک هزینه‌ی مالی به ارزش ۳۰ هزار دلار به تیم تحقیقاتی کیم اعطا کرده بود.

کیم در برنامه‌ی تحقیقاتی حال حاضر خود قصد دارد علاوه بر پیاده‌سازی Utreexo با استفاده از زبان‌های برنامه‌نویسی Go و Rust، بر روی بهبود زمان دانلود بلوک اولیه در بیت‌کوین کار کند.

Utreexo یک راه حل مقیاس‌پذیری بیت‌کوین و انباشت‌گر مبتنی بر هش است که کیم از اواسط سال ۲۰۱۹ تحقیق روی آن را شروع کرده است. این پروتکل برای اولین بار توسط تادئوس درایجا (Thaddeus Dryja) محقق فعال ارزدیجیتال در دانشگاه فناوری ماساچوست(MIT)، که نویسنده وایت‌پیپر شبکه لایتنینگ است، پیشنهاد شد.

صرافی بیتمکس مبلغ ۱۰۰ هزار دلار و سازمان حقوق بشر ۵۰ هزار دلار کمک هزینه‌ی مالی یک ساله به تیم تحقیقاتی کیم اهدا نمودند. این محقق اظهار داشت:

امسال، با حمایت مالی بیتمکس و بنیاد حقوق بشر، قصد دارم تحقیقات سال گذشته را ادامه و پروژه Utreexo را به اتمام برسانم تا کاربران بتوانند از آن استفاده نمایند.

 در اطلاعیه منتشر شده در تاریخ ۱ می در بخش تحقیق صرافی بیتمکس، بنیاد حقوق بشر اظهار داشت که مدت‌هاست که برای ترویج حقوق بشر در شبه جزیره کره با کمک فناوری تلاش کرده است و امیدوار است که دیگران از این کار الهام بگیرند.

بنیاد حقوق بشر بیان کرد: داشتن فرصتی برای حمایت از تلاش‌های کالوین کاری هیجان‌انگیز برای این سازمان است و همچنین امیدوارست که دیگران نیز از این عمل الهام گرفته و در مأموریت بیت‌کوین در جهت تأمین پول متن‌باز آزاد برای تمام جهان مشارکت نمایند.

بیشتر بخوانید
اعتراض بیت‌کوینر انگلیسی: راه‌حل بیت‌کوین است!!!

طبق وب‌سایت بنیاد حقوق بشر، این بنیاد حامی بیت‌کوین است زیرا بیت‌کوین می‌تواند ابزاری برای آزادی عمل مدافعان حقوق بشر که با تورم شدید یا نظارت مالی روبرو هستند، باشد.

کمک ۵۰ هزار دلاری بنیاد حقوق بشر به کیم بخشی از صندوق ۲۱۰ هزار دلاری توسعه بیت‌کوین این بنیاد است که شامل همکاری با صرافی جمینی (Gemini) و اسکوئر کریپتو (Square Crypto) (برای حمایت از توسعه دهنده دهرو مهتا) نیز می‌باشد.

مهتا ۵۰،۰۰۰ دلار برای فعالیت در زمینه‌ی افزایش مقاومت در برابر سانسور بیت‌کوین از طریق BIP-324 (یک پروتکل انتقال پیام نظیر به نظیر که هدف آن حفاظت از جفت‌های بیت‌کوین در برابر حمله‌ی مرد میانی است) دریافت کرد.

این صندوق همچنین ۵۰،۰۰۰ دلار به پشتیبانی از کاهیل نور خلیل، توسعه دهنده نیجریه‌ای بیت‌کوین که نرم‌افزار کیف پول بیت‌کوین را برای نیجریه توسعه می‌دهد اختصاص داد.


برگرفته از cointelegraph


 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا