اخبار بیت کویناخبار کوتاه

خطر بزرگ برای بیت‌کوین

ویتالیک بوترین، بنیانگذار اتریوم، معتقد است که رمزنگاری در حباب است و بیت‌کوین به دلیل مصرف بالای انرژی مورد نیاز برای استخراج، نیازمند ایجاد تغییراتی در بلاک‌چین است.

به گزارش cointelegraph، بوترین در تاریخ ۱۸ می در گفتگو با CNN خاطرنشان کرد که ما حداقل سه حباب رمزنگاری بزرگ داشته‌ایم. وی افزود که این حباب‌ها ممکن است از قبل به پایان رسیده باشند، یا ممکن است ماه‌ها بعد به پایان برسند.

بوترین پاسخی به سوال آیا سقوط اخیر ارزش بیت‌کوین به ۳۰۰۰۰ دلار نشان دهنده پایان حباب رمزنگاری بوده است نداد اما اظهار داشت:

همیشه حباب‌ها زمانی می‌ترکند که برخی از اتفاقات به‌وضوح مشخص می‌کنند فناوری‌ هنوز به چیزی که باید، نرسیده است.

یکی از عوامل سقوط قیمت بیت‌کوین اعلامیه ایلان ماسک در مورد نگرانی‌هایش در مورد میزان مصرف برق بیت‌کوین بود. فیلیپ گرادول، اقتصاددان ارشد Chainalysis، بیان کرد سایر خریداران سازمانی نیز ممکن است در مورد اثرات زیست محیطی، موارد استفاده، فعالیت‌های غیرقانونی و مقررات رمزنگاری نگران باشند.


بیت‌کوین ممکن است از دیگر ارزهای دیجیتال عقب بماند


بوترین به CNN گفت که نگرانی‌ها درباره‌ی انرژی مورد استفاده برای استخراج به وسیله‌ی پروتکل اثبات کار بیت‌کوین موجه است.

مصرف منابع قطعاً بسیار زیاد است. این چیزی نیست که بخواهد جهان را به خودی خود نابود کند، اما قطعاً یک نقطه ضعف قابل توجه است.

اتریوم در حال تغییر پروتکل اثبات کار به اثبات سهام، از طریق راه‌اندازی اتریوم ۲.۰ است. اتریوم ۲.۰ به میزان قابل‌توجهی مصرف انرژی را کاهش می‌دهد.  نیمباس تخمین زده است که پروتکل اثبات سهام تا ۹۹٪ بازده انرژی بیشتری دارد. بوترین نیز با تأکید بر اهمیت تغییر پروتکل بیان کرد:

ما از میزان مصرف انرژی یک کشور با جمعیت متوسط ​​به مصرف انرژی یک روستا خواهیم رسید.

بوترین افزود که مصرف برق برای استخراج بیت‌کوین و سخت‌افزار مورد نیاز می‌تواند باعث افزایش درخواست از طرف جامعه ارزدیجیتال برای تغییر با اثبات سهام یا یک مدل ترکیبی باشد.

اگر بیت‌کوین دقیقاً مانند امروز با همین فناوری فعلی به کار خود ادامه دهد، با خطر بزرگ عقب ماندن از دیگر ارزها روبرو خواهد شد.

اگرچه صحبت‌های بوترین بدون شک بحث برانگیز خواهد بود، اما با توجه به سخنان اخیر ایلان ماسک، بسیاری از طرفداران بیت‌کوین از گفته‌های او استقبال کردند. وی خاطرنشان کرد که این یک پدیده نسبتاً جدید در فضای رمزنگاری است و با گذشت زمان تأثیر ایلان ماسک بر بازار نیز کاهش می‌یابد. وی در این خصوص گفت:

من فکر می‌کنم انتظار کمی آشفتگی منطقی است اما بازارها یاد خواهند گرفت که ایلان برای همیشه این تأثیر را نخواهد داشت.


 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا