اخبار کوتاه

همتی: بانک مرکزی هیچ اقدام شتاب‌زده‌ای در حوزه رمزارزها انجام نمی‌دهد

پس از انتشار اخبار و شایعات فراوان در طی روزهای اخیر درباره‌ی قانونمندسازی ارزهای دیجیتال و احتمال بسته‌شدن درگاه‌های پرداخت صرافی‌های داخلی، رئیس کل بانک مرکزی ضمن ارائه‌ی توضیحاتی در این خصوص تصریح کرد که این نهاد تا زمان ترسیم نقشه راه، هیچ‌گونه اقدام شتاب‌زده‌ای انجام نمی‌دهد.

همتی در خصوص اخبار منتشر شده این روزها در زمینه‌ی بستن درگاه‌های پرداخت صرافی‌های ارز دیجیتال توسط بانک مرکزی بیان نمود:

درخواست بنده همچون گذشته این است که مردم سرمایه‌های خود را به بازارهای غیررسمی که هیچ مجوزی از نهادهای قانونی ندارند، وارد نکنند.

به گزارش ارزدیجیتال و به‌ نقل‌ از روابط عمومی بانک مرکزی، دکتر همتی در مورد رمزارزهای استخراج شده در داخل کشور نیز عنوان کرد:

در مورد رمزارزهای استخراج شده در داخل هم که تکلیف روشن است و می‌توان از آن برای واردات کالا استفاده کرد.

عبدالناصر همتی درخصوص مدیریت و تنظیم‌گری مبادلات سایر ارزهای دیجیتال یادآور شد:

مدیریت و تنظیم‌گری مبادلات سایر رمز ارزها نیازمند بررسی همه‌جانبه، جامع و منسجم است و معتقدم پیش از هرگونه اقدام سلبی یا حتی تسهیل گری باید هماهنگی لازم بین تمام عوامل و ذی‌نفعان ایجاد شود.

رئیس کل بانک مرکزی با تأکید بر اینکه بانک مرکزی درخصوص ارزهای دیجیتال منفعل نبوده، بیان نمود:

برخلاف شایعات و اخبار منتشر شده، بانک مرکزی به هیچ عنوان در این حوزه منفعل نبوده و برای ترسیم نقشه جامع مدیریت فضای فعلی، ضمن رایزنی با حوزه‌های مختلف حاکمیت و دولت در راستای تبیین راهبرد کلان کشور در مواجهه با پدیده رمزارزها، اقدام موثری را با همکاری مرکز ملی فضای مجازی انجام داده و امیدواریم بتوانیم با ایجاد الگوی فکری و ذهنی یکسان در بدنه اجرایی و تقنینی کشور، شرایط بهینه‌ای را برای کشور عزیزمان مهیا کنیم و قطعاً در این راه نقش مجلس در تنظیم قوانین مربوطه بسیار پررنگ است.

وی همچنین عنوان کرد که بانک مرکزی تا زمان ترسیم نقشه راه مذکور از انجام هر اقدام شتاب‌زده‌ای در حوزه‌ی ارزهای دیجیتال که این روزها شایعه شده است، خودداری می‌کند.

بیشتر بخوانید
صعود بیت کوین تا 60هزار دلار

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا