اخبار کوتاه

صرافی Hotbit پس از حمله‌ی هکرها تعطیل شد!

براساس گزارش این صرافی سپرده‌های کاربران در صندوق SAFU است و به آن معناست که وجوه سرمایه‌گذاری شده در برابر هک شدن بیمه است و رفع مشکلات ممکن است تا دو هفته نیز طول بکشد.

صرافی Hotbit پس از حمله سایبری در روز پنجشنبه (۲۹ آوریل) تمامی خدمات و سرویس‌های خود را متوقف کرد.

این صرافی با انتشار اطلاعیه‌ای در وب سایت خود اعلام نمود:  Hotbitدر ساعت ۸ عصر، ۲۹ آوریل ۲۰۲۱، دچار حمله سایبری جدی شد که منجر به از کار افتادن برخی خدمات اساسی در این صرافی شد.

هکرها در دستیابی به کیف پول‌های صرافی Hotbit ناموفق بودند اما توانستند به پایگاه داده کاربران این صرافی وارد شده و به آن آسیب برسانند. بنابراین تیم Hotbit به کاربران این صرافی توصیه کرده‌اند که از هرگونه ارتباطی با نهادهای مدعی نمایندگی صرافی بپرهیزند.

با توجه به اینکهHotbit  تا پایان رفع مشکلات و خطرات انجام تمامی خدمات خود را متوقف کرده است، همه‌ی سفارشات معاملات در حال انجام برای جلوگیری از ضرر لغو می‌شوند. همچنین، صرافی Hotbit متعهد شد که در طول مدت توقف خدمات صرافی و تعطیلی آن، خسارات ناشی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس که در پلتفرم این صرافی لیست شده است را متحمل شود.

طبق اعلام صرافی Hotbit تعمیرات و نگهداری حداقل هفت روز به طول می‌انجامد. همچنین انجام تحقیقات و ارتقا سیستم ممکن است به مدت دو هفته نیز طول بکشد.

الکس ژو، مدیر ارشد امنیت اطلاعات صرافی Hotbit، در گروه تلگرام این صرافی با اشاره به اینکه که سپرده‌های کاربران تحت تأثیر حمله قرار نگرفته است اظهار داشت: هکرها به منظور سرقت سرمایه‌ها سعی در ورود به سرور کیف پول داشتند اما این اقدام توسط سیستم کنترل خطر Hotbitشناسایی و با موفقیت مسدود شد و سپرده‌ی همه کاربران امن است.

همچنین او بیان نمود: با این وجود، Hotbit در حال انتقال تمام وجوه موجود کیف پول گرم به کیف سرد است و جزئیات آن را می‌توان روی زنجیره مشاهده کرد.

b4796f0e a0da 4798 93eb 9cfc65aeeb34 - صرافی Hotbit پس از حمله‌ی هکرها تعطیل شد!

اطلاعات و داده‌های Etherscan، نمایانگر خروج رمزارزها در شبکه اتریوم از یکی از کیف پول‌های شناخته شده Hotbit به آدرس دیگری است که در حال حاضر دارای حدوداً ۱۴ میلیون دلار آلت‌کوین مختلف است.

با این وجود، با توجه به نظرات در رسانه‌های اجتماعی و کانال تلگرام صرافی Hotbit، مدت زمانی که برای تعمیر و نگهداری در نظر گرفته شده است، باعث ایجاد ناآرامی قابل توجهی در بین کاربران شده است.

کاربران نگران این موضوع هستند که این ماجرا یک کلاهبرداری توسط خود تیم Hotbit باشد. در اوایل ماه آوریل، دو صرافی بزرگ در ترکیه تعطیل شدند و مدیران آن‌ها با میلیون‌ها دلار دارایی کاربران فرار کردند. این حوادث منجر به دستگیری گسترده توسط سازمان‌های اجرای قانون و همچنین برنامه‌ریزی‌های دولت برای ایجاد یک بانک متولی مرکزی برای مبادلات رمزارزها در ترکیه شده است.

نمایش بیشتر

‫۲ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا