اخبار بیت کویناخبار کوتاه

در بحبوحه سقوط ناگهانی ارزش بیت‌کوین جی‌پی‌مورگان می‌گوید ارزش واقعی بیت‌کوین ۳۵۰۰۰ دلار است

تحلیل‌گران بانک جی‌پی‌مورگان گفته‌اند که مؤسسات سرمایه‌گذاری برای اولین بار در شش ماه گذشته بیت‌کوین‌های خود را با طلا عوض می‌کنند. این اتفاق پس از سقوط ارزش رمزارزها، به ویژه سقوط ناگهانی ارزش بیت‌کوین به ۳۰۰۰۰ دلار اتفاق افتاد.

در اوایل سال۲۰۲۱، تحلیل‌گران جی‌پی‌مورگان قیمت هدف بیت‌کوین را ۱۳۰،۰۰۰ دلار تخمین زدند. به گزارش Business Insider، جی‌پی‌مورگان بیان کرد که بیت‌کوین باید برای مطابقت با کل سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در طلا به این قیمت هدف برسد.

با این حال، بانک سرمایه‌گذاری هشدار داد که بعید است همگرایی نوسانات بین بیت‌کوین و طلا به سرعت اتفاق بیفتد و احتمالاً یک روند چند ساله است و همین امر قیمت ۱۳۰،۰۰۰ دلار برای بیت‌کوین را به یک هدف بلند مدت تبدیل می‌کند.

از آن زمان، جی‌پی‌مورگان برای حمایت از بیت‌کوین و کمک به مؤسسات سرمایه‌گذاری خود در دسترسی به رمزارزها اقدامات لازم را انجام داده است. طبق گزارش CNBC، مدیر عامل جی‌پی‌مورگان جیمی دیمون گفته است که مشتریان خود علاقه مند هستند و من به مشتریان نمی‌گویم چه کاری انجام دهند و اگر خودشان بخواهند جی‌پی‌مورگان به آن‌ها کمک می‌کند تا بیت‌کوین بخرند.

دیمون، که پیش از این بیت‌کوین را کلاهبرداری می‌دانست و گفته بود که حامی بیت‌کوین نیست اما پس از آن از سخنان خود در این‌باره اظهار پشیمانی کرد و از کمک چی‌پی‌مورگان به مشتریان در خرید بیت‌کوین حمایت نمود، اظهار داشت: پشتیبانی بزرگ‌ترین بانک جهان با ارزش بازار برای بیت‌کوین ارزشمند خواهد بود.


جی‌پی‌مورگان می‌گوید مؤسسات سرمایه‌گذاری بیت‌کوین‌های خود را به طلا تبدیل می‌کنند.


مدت‌هاست که بسیاری از طرفداران بیت‌کوین معتقدند که بیت‌کوین طلای دیجیتال است. با این حال، طبق تحقیقات، مؤسسات سرمایه‌گذاری طلای دیجیتال را با طلای سنتی عوض می‌کنند. این اتفاق در شرایطی روی داد که بیت‌کوین تقریباً ۵۰% کم‌تر از پایین‌ترین ارزش خود معامله می‌شد.

بیشتر بخوانید
صعود بیت کوین تا 60هزار دلار

پس از رسیدن ارزش بیت‌کوین به بیش از ۶۰،۰۰۰ دلار، در حال حاضر بیت‌کوین با وجود یک افزایش قیمت جزئی هنوز هم زیر ۴۰،۰۰۰ دلار است. بازارهای آتی بیت‌کوین نیز شاهد انحلال قابل توجهی هستند در حالی که صندوق‌های قابل معامله (ETF) طلا شاهد افزایش جریان رو به رشد هستند.

جی‌پی‌مورگان اظهار داشت که قیمت فعلی منصفانه بیت‌کوین بر اساس نسبت نوسانات بین بیت‌کوین و طلا  ۳۵۰۰۰ دلار خواهد بود.


سرمایه‌گذاری تورم‌پذیر می‌تواند منجر به رشد بیت‌کوین شود


افزایش تورم باعث شده است که بسیاری از مؤسسات سرمایه‌گذاری به دنبال دارایی‌های ایمن‌تر باشند. بیت‌کوین اغلب به عنوان یک مانع در برابر دلار آمریکا توصیف شده در حالی که طلا دارایی سنتی برای کسانی است که سعی در فرار از تورم دلار دارند.

اگرچه به نظر می‌رسد مؤسسات سرمایه‌گذاری در حال حاضر طلا را ترجیح می‌دهند، اما بیت‌کوین هنوز هم طرفداران خود را در بین سرمایه‌گذاران جوان‌تر دارد. اگر تورم دلار کاهش نیابد، بیت‌کوین می‌تواند به سرعت به دارایی ارجح برای سرمایه‌گذاران جوان تبدیل شود که سعی می‌کنند از کاهش ارزش ارزهای خود جلوگیری کنند.


 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا