مجلات

میلیونر شوید با بیت‌کوین

شما فقط به 0.01 بیت‌کوین نیاز دارید

میلیونرها و بیت‌کوین

عرضه بیت کوین در ده سال آینده به تدریج پایان خوهد یافت. برای اینکه فردی میلیونر باشید تنها باید ۰.۰۱ بیت‌کوین را هولد کنید.

اکنون خرید ۰.۰۱ بیت‌کوین تقریبا ۵۰۰ دلار هزینه دارد. باتوجه به روند فعلی توزیع ثروت در جهان و محدودیت در عرضه بیت‌کوین, در آینده می‌توان ارزش ۰.۰۱ بیت‌کوین را یک میلیون دلار پیش بینی کرد.

براساس “گزارش جهانی ثروت ۲۰۲۰ “موسسه اعتبار سنجی سوئیس, ارزش خالص دارایی ۵۱.۹ میلیون شخص حقیقی از یک میلیون دلار بیشتر است. این شاخص, ارزش خالص دارایی یک فرد را درحالی می‌سنجد که دارایی های مالی,املاک و مستغلات وی و بدهی‌ها و تعهدات مالی او ر ا درنظر می‌گیرد.

میلیونر ها ۴۳% از ثروت جهانی را در اختیار دارند در حالیکه تنها و فقط ۱% از جمعیت جهان (بجز کودکان) را شامل می‌شوند.

طبق تجزیه و تحلیل از تفکیک ثروت فردی این موسسه, ۱۷۵,۷۰۰ نفر دارای ارزشی بیشتر $۵۰ میلیون دلار اند.از این تعداد ۵۵,۸۰۰ نفر حداقل $۱۰۰ میلیون دلار و  ۴,۴۱۰ نفر بیش از $۵۰۰ دلار ارزش دارند.

۱۰ سال آینده  ۹۸% بیت کوین عرضه شده

طی10 سال آینده  عرضه بیت کوین به 98 درصد
عرضه بیت کوین و تورم معادل آن

از ابتدای مارس ، ۱۸.۶۴ میلیون بیت کوین عرضه شده است و ۲.۳۷ میلیون سکه برای استخراج باقی مانده است. طی ۱۰ سال آینده ۲۰.۶ میلیون (۹۸% از ۲۱ میلیون) به بازار خواهد آمد.

با کسر ۱.۹ میلیون سکه ای که بیش از یک دهه از آنها استفاده نشد از حد نهایی عرضه بیت کوین، حداکثر ۱۹.۲ میلیون بیت‌کوین در دسترس میلیونر های جهان خواهد بود.

با این وجود با احتساب سکه های ماین نشده و  فرض اینکه عرضه بیت کوین به طور مساوی بین این میلیونرهای تقسیم شود, به ازای هر میلیونر ۰.۳۷ بیت‌کوین باقی خواهد ماند.

با این وجود, اگر هر بیت کوین که به مدت پنج سال یا بیشتر جابجا نشده از بین برود, حداکثر ۱۴.۵۷ میلیون بیت‌کوین برای دستیابی وجود خواهد داشت.

در این حالت با تصور توزیع برابر, هر میلیونر جهان ۰.۲۸ بیت‌کوین را مالک خواهد بود.

جنگ میلیونرها بر سر ۰.۰۱ بیت‌کوین

علاوه بر میلیونر های شناخته شده، ۵۹۰ میلیون نفر با دارایی خالص بیش از ۱۰۰۰۰۰ دلار وجود دارند. با اینکه قدرت خرید آنها کم است ولی نباید این افراد را به عنوان هولدرهای بالقوه نادیده گرفت.

جنگ میلیونرها بر سر 0.01 بیت‌کوین
توزیع جهانی ثروت

با فرض ثبات مالکیت ثروت در جهان طبق نمودار بالا ، میلیونرها ۶.۳۲ میلیون سکه غیر از سکه های عرضه نشده را دارا خواهند بود و پس هر فرد فقط شانس خرید ۰.۱۲ بیت‌کوین را دارد.

در حال حاضر ۵۹۰ میلیون نفر باقیمانده با ارزشی معادل ۱۰۰۰۰۰ دلار یا بالاتر می توانند, ۵.۹ میلیون سکه دیگر را هولد کنند و در نهایت برای هر فرد(غیر از کودکان) فقط سهم کوچکی (۰.۰۱ بیت‌کوین) باقی خواهد ماند.

نتیجه

امروز خرید ۰.۰۱ بیت‌کوین، تقریباً یک سرمایه گذاری ۵۰۰ دلاری، تضمین می‌کند شما درجمع ۱۳% هولدر برتر باشید. اگر نسبت ثروت متمرکز(فیات) و بیت‌کوین را مقایسه کنید, بودن در جمع آن ۱۳% هولدر بیت‌کوین  همان انحصار میلیاردر های فیاتی را دارد.

ولی باید توجه داشت که سرمایه‌گذاری همیشه با ریسک هایی همراه است و باید تحقیقات لازم را انجام داد.

استخراج بیت‌کوین

منبع 

ایا مطلب ارائه شده برای شما موثر است؟

User Rating: ۵ ( ۱ votes)
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا