اخبار کوتاه

بایدن روند قانونی الزام احراز هویت برای کیف پول‌های شخصی (FinCEN) را متوقف کرد.

به گزارش کوین تلگراف بایدن تمام فرآیندهای نظارتی از جمله قوانین شبکه مبارزه با جرایم مالی (FinCEN) را که به ضرر صنعت رمزارزها است متوقف کرد. این قانون ارائه‌دهندگان خدمات حوزه ارزهای دیجیتال را موظف به اجرای سیاست‌های سخت‌گیرانه احراز هویت می‌کرد.طرح پیشنهادی کیف پول‌های خودمیزبان در تاریخ ۱۸ دسامبر (۲۸ آذر) توسط FinCEN و زیر نظر استیو منوچین وزیر خزانه‌داری آمریکا ارائه شد. این قانون اگر به تصویب می‌رسید بانک‌ها و کسب‌وکارهای خدمات پولی را ملزم می‌کرد که گزارش ارائه دهند، اسناد و سوابق را ثبت و هویت مشتریانی که با کیف پول‌های ارز دیجیتال خصوصی تراکنش انجام می‌دهند را تأیید کنند.

   اولین تراکنش بیت کوین

   شناسایی یک بدافزار جدید استخراج مونرو

یکی از اولین اقدامات جو بایدن رئیس‌جمهور جدید آمریکا در روز اول کاری خود، متوقف کردن روند بررسی قانونی احراز هویت در کیف پول‌های غیرامانی ارزهای دیجیتال است. این قانون توسط استیون منوچین (Steven Mnuchin) وزیر سابق خزانه‌داری آمریکا ارائه شده بود.

این اطلاعیه در یک یادداشت کاخ سفید برای روسای آژانس های مختلف فدرال، شامل شبکه اجرای جرایم مالی (FinCEN) ارائه شد. این دستورالعمل پیشنهادی کیف پول رمزنگاری را مشخص نکرده است ،اما به مدت ۶۰ روز از تاریخ این نامه همه اقدامات قانونی در این زمینه را متوقف خواهد کرد. دست اندرکاران صنعت رمزنگاری این اقدام را تحسین کرده‌اند.

جیک چروینسکی (Jake Chervinsky) از شرکت کامپاند (Compound) در توییتی در این خصوص نوشت:

ما سخت جنگیدیم و حق نفس کشیدن و راه‌اندازی مجدد را به دست آوردیم. جنت یلن (Janet Yellen)، استیون منوچین نیست. من خوش‌بین هستم.

جنت یلن توسط بایدن به‌عنوان وزیر خزانه‌داری جدید ایالات متحده منصوب شده است، چند روز پیش نسبت به ارزهای دیجیتال اظهارات انتقادی را مطرح کرد و گفت که ارزهای دیجیتال «عمدتاً برای تأمین مالی غیرقانونی» مورد استفاده قرار می‌گیرند.

بیشتر بخوانید
کمپانی تسلا فروش خودرو با بیت‌کوین را متوقف کرد!

چرویسنکی در این خصوص جنت یلن می‌گوید که جنت یلن آن‌قدرها هم بد نیست:

اولاً هر کسی بهتر از استیون منوچین است که مدت‌ها پیش تصمیم گرفته بود از هر چیزی مرتبط با ارزهای دیجیتال متنفر باشد. دکتر یلن هر چند ممکن است اکنون یکی از طرفداران ارزهای دیجیتال نباشد اما انتظار دارم که او در یادگیری و شنیدن دیدگاه‌ها رویکردی باز داشته باشد و در تصمیم‌گیری در خصوص مقررات جدید از نظام قانونی پیروی کند. این خوب است.

گری گنسلر (Gary Gensler) توسط بایدن، به‌عنوان رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار انتخاب شده است. نظر می‌رسد گری گنسلر نسبت به رئیس پیشین، دیدگاه موافق‌تری نسبت به مأموریت تمرکززدایی داشته باشد.

 

منبع
کوین تلگراف
نمایش بیشتر

‫۶ دیدگاه ها

  1. سلام مطالب بسیار مفید و عالی بود
    این قانون اگر به تصویب می‌رسید بانک‌ها و کسب‌وکارهای خدمات پولی را ملزم می‌کرد که گزارش ارائه دهند، اسناد و سوابق را ثبت و هویت مشتریانی که با کیف پول‌های ارز دیجیتال خصوصی تراکنش انجام می‌دهند را تأیید کنند.

  2. سلام مطالب عالی.سپاس بابت جمع اوری مطالب مفیدتون
    طرح پیشنهادی کیف پول‌های خودمیزبان در تاریخ ۱۸ دسامبر (۲۸ آذر) توسط FinCEN و زیر نظر استیو منوچین وزیر خزانه‌داری آمریکا ارائه شد

  3. سلام مطالب جالب بود
    گری گنسلر (Gary Gensler) توسط بایدن، به‌عنوان رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار انتخاب شده است. نظر می‌رسد گری گنسلر نسبت به رئیس پیشین، دیدگاه موافق‌تری نسبت به مأموریت تمرکززدایی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا