اخبار کوتاه

سعید محمد: رمزارز ایرانی تولید و در عرصه جهانی عرضه می‌کنیم

همزمان با رشد روزافزون ارزش رمزارزها و محبوبیت آن‌ها در بین مردم و سرمایه‌گذاران، دولت‌ها در چند سال گذشته و به خصوص در طی سال قیل اقدام به وضع قوانینی در این حوزه نموده‌اند. ایران نیز با توجه به شرایط سخت اقتصادی و تحریم‌ها به تازگی در تلاش است تا اقداماتی در این زمینه انجام دهد.

پس از اینکه بانک مرکزی ایران در طی حکمی استفاده از دارایی‌های دیجیتال استخراج شده در خارج از کشور را برای پرداخت واردات ممنوع اعلام کرد. سعید محمد کاندید انتخابات ریاست جمهوری نیز در سخنانی به تولید رمزارز داخلی اشاره نمود.

سعید محمد در مصاحبه با خبرنگار بازارنیوز درباره رمزارز‌ها توضیح داد: رمزارز‌ها می‌تواند در تحریم‌ها به جمهوری اسلامی کمک کند. در چارچوب مشخص رمزارز داخلی تولید می‌کنیم و ریسک‌های آن کاهش پیدا خواهد کرد، زیرا این رمز ارز‌ها ریسک زیادی دارد. رمزارز ایرانی را تولید می‌کنیم و در عرصه جهانی عرضه خواهد شد.

وی در پاسخ به پرسش دیگر پیرامون رمزارز‌ها و برنامه دولت احتمالی وی برای این پدیده تازه وارد به فضای اقتصادی کشور، تصریح کرد: رمزارز‌ها می‌تواند در تحریم‌ها و ارزآوری به جمهوری اسلامی کمک کند. دولت باید قوانین و چارچوب مشخص آن را طراحی کند. برنامه ما این است که رمزارز ایرانی را تولید و در عرصه جهانی عرضه کنیم. ریسک‌های آن را هم برای مالکین و هم کشور‌های طرف معامله کاهش خواهیم داد.


 

بیشتر بخوانید
صعود بیت کوین تا 60هزار دلار
نمایش بیشتر

‫۲ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا