مجلات

خالق بیت کوین یا ثروتمندترین مرد جهان

اگر قیمت بیت‌کوین به ۱۸۲,۰۰۰ دلار برسد احتمالا ‌خالق بیت‌کوین ثروتمندترین فرد جهان خواهد بود.

پیش بینی می‌شود در صورت دستیابی بیت‌کوین به سطح  قیمتی ۱۸۲,۰۰۰ دلار مخترع این ارز دیجیتال به ثروتمند‌ترین مرد روی زمین تبدیل خواهد شد.

جف بزوس از مارس ۲۰۲۱ با دارایی خالص تقریبی ۱۸۱٫۶ بیلیون دلار در صدر فهرست ثروتمندترین افراد دنیا بوده است.

ایلان ماسک, مدیر عامل شرکت تسلا با دارایی خاص تقریبی ۱۶۳٫۷ بیلیون دلار به عنوان دارنده بیش از %۲۰ ارزش شرکت سازنده خودرو های الکتریکی در تعقیب جف بزوس است.

اگر قیمت بیت‌کوین به 182,000 دلار برسد احتمالا ‌خالق بیت‌کوین ثروتمندترین فرد جهان خواهد بود.

خالق بیت‌کوین چه مقدار BTC در اختیار دارد؟

ساتوشی ناکاموتو در سال ۲۰۰۸ وایت پیپر( اوراق سفید) بیت‌کوین را با مجوز عمومی MIT منشر کرد. سوم ژانویه ۲۰۰۹ اولین بلوک بیت‌کوین به عنوان بلوک اولیه یا بلوک پیدایش استخراج شد. این اولین نشانه شروع بکار شبکه بیت‌کوین بود و نقطه آغاز بکار ارزهای دیجیتال(رمز نگاری شده) و توسعه بلاک‌چین قرار گرفت.

با وجود اینکه مقدار دقیق بیت‌کوین باقیمانده مشخص نیست, در فاصله زمانی ژانویه تا جولای ۲۰۰۹, تخمین زده می‌شود که ناکاموتو بیش از یک میلون بیت‌کوین را استخراج کرده است. با در نظر گرفتن قیمت فعلی بیت‌کوین در بازار, خالق بیت‌کوین حدودا ۵۴ بیلیون دلار سرمایه دیجیتال دارد.

اگر قیمت بیت‌کوین به سطح ۱۸۲,۰۰۰ دلار برسد, دارایی ساتوشی به ۱۸۲ بیلیون دلار, کمی بیشتر از جف بزوس خواهد رسید.

سال ۲۰۱۰ سرجیو دمیان لرنر, محقق برجسته ارز های رمزنگاری شده(دیجیتال) در قالب مقاله‌ای دارایی ساتوشی ناکاموتو را تخمین زده بود. تجزیه و تحلیل بلوک های اولیه ای که ساتوشی استخراج کرده نشان می‌دهد که احتمالاً یک میلیون BTC در اختیار ساتوشی می‌باشد.

بیشتر بخوانید
بیت کوین چرا ارزش دارد؟

خالق بیت‌کوین چه مقدار btc در اختیار دارد؟

آیا بیت‌کوین سطح ۱۸۲,۰۰۰ دلار را به خود خواهد دید؟

در حالی که مدل‌ های اقتصادی متخلف برای بیت‌کوین رقمی بین ۲۰۰ تا یک میلیون دلار را پیش بینی می‌کنند, طبق مدل شناخته شده “سهام در جریان” تا پایان سال ۲۰۲۱ رقمی معادل ۱۰۰,۰۰۰ تا ۲۸۸,۰۰۰ دلار  را به طرز محافظه کارانه‌ای پیش بینی می‌کند. این پیش بینی بر اساس فرمول نسبت ارزش بیت‌کوین در مقابل مقدار عرضه شده (سهام) و مقدار تازه استخراج شده در حال عرضه به بازار(جریان) انجام شده است.

آیا بیت‌کوین سطح 182,000 دلار را به خود خواهد دید؟

بر اساس این پیش بینی و در صورت تحقق قیمت ۲۸۸,۰۰۰ دلاری, دارایی تقریبی ساتوشی به ۲۸۸ بیلیون دلار خواهد رسید که این مقدار دور از دسترس جف بزوس و ایلان ماسک خواهد بود.

البته پیش بینی های دیگر این چرخه‌ی قیمت گذاری گاوی بیت‌کوین را بالاتر تصور می‌کنند بطور مثال بلومبرگ با فرض بیت‌کوین به عنوان یک دارایی قابل ذخیره و البته با ریسک کمتر تا حدود ۴۰۰,۰۰۰ دلار را پیش بینی می‌کند.

هویت ساتوشی هنوز خود یک معما است و مشخص نیست که چه فرد یا افرادی زیل این اسم هستند یا اینکه وجود خارجی دارند یا خیر؟

کارشناسان و متخصصان اقتصادی افرادی مانند هال فینی ، آدام بک و پل لو روکس یا گروهی از افراد را به هویت ساتوشی ناکاموتو نسبت می‌دهند.

منبع

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا