اخبار آلت‌ کوین‌ها

تبدیل توکن‌ پاندی ایکس قدیم (NPXS) به جدید (PUNDIX)

تبدیل Npxs به PUNDIX

تبدیل Npxs به PUNDIX: تغییر نام توکن NPXS همانطور که قبلاً اعلام شده بود در ۳۰ مارس ۲۰۲۱ آغاز می‌شود. بر اساس اظهار نظر کاربران، PUNDIX به عنوان تیکر توکن جدید انتخاب شد. این‌ کار باعث تقویت برند Pundi X می‌شود و افراد و صرافی‌ ها به راحتی می‌توانند آن را تشخیص دهند. عرضه کل PUNDIX، ۲۵۸,۴۹۸,۶۹۳ است. شما می‌توانید هر ۱۰۰۰ توکن NPXS را با یک توکن PUNDIX تعویض کنید.

ارزش توکن‌های جدیدی که کاربر پس از تغییر نام توکن به دست می‌آورد نسبت به قبل تغییری نمی‌کند. سه روش برای تعویض NPXS با PUNDIX وجود دارد:

 1. معاوضه درون زنجیره‌ای در سایت رسمی Pundi X

 2. معاوضه خودکار در XWallet
 3. معاوضه خودکار در صرافی‌های پشتیبانی شده

 

معاوضه درون زنجیره‌ای در سایت رسمی Pundi X

این روش برای دارندگان کیف پول بلاک‌چین سازگار با  ERC20مناسب است. برای این کار باید کیف پول خصوصی خود را به سایت رسمی معاوضه Pundi X به آدرس https://www.pundix.com وصل کنید و پس از تعویض،PUNDIX  را دریافت خواهید کرد. زمان اجرای فرآیند از ۳۰ مارس ۲۰۲۱ تا ۲۹ مارس ۲۰۲۲ خواهد بود و دارنده توکن درباره زمان اجرا تصمیم می‌گیرد. سرعت دریافت توکن جدید به ترافیک شبکه Ethereum در آن زمان بستگی خواهد داشت. مزیت این روش این است که دارندگان این توکن می‌توانند PUNDIX  را در کیف پول خود نگه دارند و در برنامه‌ی  DeFi Staking در ماه آوریل شرکت کنند. همچنین آن‌ها می‌توانند زمان دلخواه خود را برای مبادلهNPXS  با PUNDIX انتخاب کنند. اما این روش نیاز به پرداخت هزینه گس ETH دارد.

معاوضه خودکار در XWallet

این روش برای دارندگان XWallet مناسب است و برای انجام آن نیاز به کار خاصی نیست. زمان اجرای فرآیند در تاریخ ۳۰ مارس ۲۰۲۱ می‌باشد. ازساعت ۱۳ به وقت GMT+8 برداشت و واریز معلق می‌شود. آپگرید سیستمی برای XWallet، XPOS و پورتال XPOS merchant/distributor از ساعت ۱۳ در ۳۰ مارس تا ساعت ۲۲ در ۳۱ مارس سال ۲۰۲۱ اجرا می‌شود. هر ۱۰۰۰ توکن NPXS به صورت خودکار به یک توکن PUNDIX تبدیل می‌شود. مزیت این روش این است که نیازی به پرداخت هزینه گس ندارد. اما برای شرکت در Staking غیرمتمرکز باید توکن‌های PUNDIX را به کیف پول خصوصی خودتان واریز کنید.

معاوضه خودکار در صرافی‌های پشتیبانی شده

این روش برای دارندگان کیف پول در صرافی‌های پشتیبانی شده مناسب است. این کار نیز به صورت خودکار انجام می‌شود. اما از آنجا که این فرآیند یک سال به طول می‌انجامد، صرافی‌های مختلف جدول زمانی خود را  دارند. بنابراین بهتراست به صرافی خود مراجعه نموده و بررسی کنید که این کار چگونه و در چه زمانی انجام خواهد شد. از مزایای این روش انجام آن به صورت خودکار و عدم نیاز به پرداخت هزینه گس است. همچنین دارندگان توکن می‌توانند پس از تعویض بلافاصله PUNDIX را در صرافی‌ها معامله کنند. اما افراد برای شرکت در Staking غیرمتمرکز باید توکن‌های PUNDIX را به کیف پول خصوصی خود واریز کنند.

لطفاً توکن‌های خود را به هیچ آدرس یا آدرس‌های طرف قرارداد ما برای مبادله ارسال نکنید زیرا قابل بازگرداندن نیست.

 


 

کدام کیف پول‌های بلاک‌چین سازگار با ERC20 از فرآیند تعویض NPXS با PUNDIX پشتیبانی می کنند؟

کیف پول‌های غیرمتمرکزMetamask ،WalletConnect ، Trezor و Ledger از این کار پشتیبانی می‌کنند. WalletConnect یک پروتکل منبع باز (Open source) است که بسیاری از برنامه‌های کیف پول غیرمتمرکز از جمله f(x)Wallet از آن استفاده می‌کنند که در Apple App Store و Google Play برای دانلود دسترس خواهد بود مانند Atomicwallet. همچنین می‌توانید لیستی از کیف پول‌های تحت پشتیبانی را در https://walletconnect.org/wallets پیدا کنید.

اخطار! قبل از مبادله به این نکات توجه کنید:

 • مبادله را با کیف پول خصوصی خود در یک دامنه ناشناخته یا هر صفحه‌ای که از شما می‌خواهد کیف پول خود را با عبارت بازیابی(recovery seed phrase) متصل کنید، انجام ندهید. اگر این کار را انجام دهید، هیچ توکنی دریافت نخواهید کرد.
 • صفحه مبادله رسمی در تاریخ ۳۰ مارس ۲۰۲۱ و فقط در سایت رسمی Pundi X در https://www.pundix.com در دسترس خواهد بود. حتماً اطمینان حاصل کنید که در سایت رسمی هستید.

برای افرادی که NPXS ذخیره کرده یا مایلند فرآیند معاوضه را در یک کیف پول خصوصی انجام دهند دو گزینه وجود دارد که در ادامه راهنمای گام به گام آن را بررسی می‌کنیم:

روش اول، معاوضه NPXS با PUNDIX به وسیله‌ی f(x) Wallet:

 1. کیف پول را از وب سایت رسمی به آدرس https://download.functionx.io/ دانلود کنید.
 2. توکن NPXS و ETH را به f(x) Wallet خود ارسال کنید. با زدن روی توکن NPXS و ETH می‌توانید آدرس را پیدا کنید (آدرس‌ها یکسان هستند). سپس روی آدرس کلیک کنید. منوی این آدرس ظاهر می‌شود. برای کپی کردن آدرس کافیست دریافت (Receive) را انتخاب کنید.
 3. هنگامی که توکن‌ها به کیف پول شما واریز شد، روی دکمه پایین سمت راست کلیک کنید تا وارد صفحه CryptoBank شوید. در اینجا می‌توانید قسمت تبدیل NPXS را مشاهده کنید. برای شروع کار روی Swap now کلیک کنید.
 4. قبل از شروع مطمئن شوید آدرس کیف پولی را انتخاب کرده‌اید که دارای توکن NPXS وETH  کافی برای هزینه گس مبادله باشد.
 5. سپس روی دکمه Next کلیک کنید. پس از ارسال تراکنش، توکن‌های PUNDIX به کیف پول شما واریز می‌شود.
 6. * اگر توکن PUNDIX در صفحه دارایی شما نشان داده نمی‌شود، تنها کافیست روی + را کلیک کنید تا PUNDIX به لیست دارایی شما اضافه شود.

روش دوم، تعویض در وب سایت رسمی:

تنها لینک وب سایت تبدیل NPXS بهPUNDIX ،https://swap.pundix.com می‌باشد. اگر NPXS شما در کیف پول‌های بلاک‌چین دیگری مانند MetaMask ، ImToken یا کیف پول Ledger است، لطفاً دستورالعمل زیر را دنبال کنید:

۱٫ وارد لینک شده و کیف پول خود را برای پردازش متصل کنید.

 • اگر از Metamask استفاده می‌کنید، می توانید کیف پول خود را از طریق Metamask متصل کنید.
 • اگر از imToken، کیف پول Trust یا هر کیف پول دیگری که دارای Wallet Connect است، استفاده می‌کنید، می‌توانید کیف پول خود را از طریق WalletConnect متصل کنید.
 • اگر از کیف پول سخت افزاری Ledger استفاده می‌کنید، می‌توانید کیف پول خود را از طریق Ledger وصل کنید.
 • * لطفاً اطمینان حاصل کنید که کیف پول شما ETH کافی برای هزینه‌ی گس را دارد.

۲٫ انجام شدن تعویض NPXS  را تأیید کنید (برای تأیید باید هزینه گس را در قالب ETH  پرداخت کنید). کاربران دارای کیف پولLedger ، اگر با خطایی روبرو شدند، باید سیستم عامل Ledger خود را به آخرین نسخه به روزرسانی کرده و Contract Data را تأیید کنند تا تراکنش تکمیل شود.

۳٫ برای باز کردن قفل کیف پولLedger، پین کد خود را درLedger وارد کنید و به برنامه Ethereum در Ledger خود بروید. برای فعال کردن Contract Data درLedger:

 • قفل کیف پولLedger را باز کنید.
 • به  Ethereum بروید.
 • به Settings بروید.
 • به Contract Data بروید.
 • Yes را انتخاب کنید.
 • این کار به Ledger شما اجازه می‌دهد با قراردادهای هوشمند در Ethereum تعامل پیدا کند.

۴٫ تراکنش مبادله را به اتمام برسانید (برای ثبت سفارش هزینه گس از شما دریافت می‌شود)

۵٫ پس از انجام مراحل ذکر شده با موفقیت، توکن PUNDIX به کیف پول شما واریز خواهد شد. اگر در کیف پول خود PUNDIX را مشاهده نمی‌کنید، PUNDIX را از طریق آدرس قرارداد ۰x0fd10b9899882a6f2fcb5c371e17e70fdee00c38 اضافه کنید.

توجه: مراقب کلاهبرداران باشید. و قبل از تبدیل Npxs به PUNDIX، چندین بار بررسی انجام دهید. در اینجا لیستی از کانال‌های ارتباطی رسمی Pundi X وجود دارد:

 • وبلاگ: https://blog.pundix.com ، https://medium.com/pundix
 • گروه تلگرام: https://t.me/pundix
 • کانال خبری تلگرام: https://t.me/pundixofficial
 • توییتر: http://www.twitter.com/pundixlabs
 • فیس بوک: https://www.facebook.com/pundixlabs
 • اینستاگرام: https://www.facebook.com/pundixlabs
 • پشتیبانی  XWallet: https://support.pundix.com

چگونه توکن‌های PUNDIX  را در کیف پول خصوصی خود مشاهده کنید؟

روی Add Custom Token کلیک کنید و اطلاعات زیر را وارد کنید:

آدرس قرارداد توکن  PUNDIX: 0x0FD10b9899882a6f2fcb5c371E17e70FdEe00C38

* لطفاً توکن‌های خود را به هیچ آدرس یا آدرس‌های طرف قرارداد ما برای مبادله ارسال نکنید زیرا قابل بازگرداندن نیست.

نماد: PUNDIX

اعشار: ۱۸


 

کدام صرافی‌ها از مبادله پشتیبانی می‌کنند؟

برخی از صرافی‌های برجسته قصد دارند از فرآیند تعویض توکن پشتیبانی کنند. هنگامی که صرافی‌ها پشتیبانی خود را از طریق کانال‌های رسمی خود با جدول زمانی و برنامه خود اعلام کردند، ما فهرست را به روزرسانی خواهیم کرد.

Binance، Bitbns، Bitrue، Bithumb، Buyucoin، Cashierest، Dove Wallet، FTX، Gate.io، Hotbit، Indodax، Kucoin، Probit، Upbit

نحوه معاوضه NPXS  با PUNDIX  در XWallet

پس از ۳۰ مارس ۲۰۲۱ معاوضه به شکل خودکار انجام می‌شود و نیازی نیست کار خاصی انجام دهید.

چگونه می‌توان در PUNDIX staking شرکت کرد؟

فرآیند staking از ۶ آوریل ۲۰۲۱ در f(x)Wallet قابل انجام خواهد بود. این فرآیند غیرمتمرکز است و دستورالعمل‌های آن در لینک https://medium.com/functionx مشخص شده است.


برای مطالعه بیشتر:

لایت کوین- Litecoin چیست و چرا؟

ارز دیجیتال ریپل – XRP

پولکادات چیست؟ – تحول در بلاک‌چین


 

نمایش بیشتر

‫۳ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا