اخبار آلت‌ کوین‌هااخبار کوتاه

افزایش ده برابری حجم معاملات روزانه بانک DBS سنگاپور پس از راه‌اندازی صرافی ارزدیجیتال

بانک DBS، بزرگترین بانک خرده فروشی و تجاری سنگاپور، گزارش مالی سه ماهه اول سال خود را پس از راه‌اندازی صرافی رمزارز در دسامبر ۲۰۲۰ اعلام کرد.

چنگ سوک هوی، مدیر ارشد مالی DBS، بیان کرد: سود خالص سه ماهه اول سال برای اولین بار در تاریخ از ۲ میلیارد دلار فراتر رفت، که تقریباً دو برابرسه ماهه قبل است.

براساس گفته‌های مدیرعامل این بانک، پیوش گوپتا، صرافی ارزدیجیتال DBS، نقش مهمی در رسیدن به این میزان سود ایفا کرده و با افزایش ده برابری حجم معاملات روزانه، رقم آن را  به ۳۰ تا ۴۰ میلیون دلار رسانده است.

مدیرعامل DBS همچنین ازبرنامه‌ریزی برای عرضه اولین توکن اوراق بهادار خود درسه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ خبر داد.

گوپتا همچنین به همکاری این شرکت با مؤسسه مالی و اعتباری JPMorgan Chase ایالت متحده و شرکت سرمایه گذاری Temasek سنگاپور برای ایجاد سرمایه گذاری جدید بلاکچین متمرکز بر معاملات جهانی بین بانکی اشاره کرد.

 “بلاکچین می‌تواند الگوها را تغییر دهد. پول را می‌توان به شکلی دیجیتالی تبدیل نمود که می‌تواند به سرعت ارسال یک پیام برای تسویه حساب ارسال شود. “

گوپتا بیان کر‌د که پرداخت‌های فرامرزی مبتنی بر بلاکچین DBS و JPMorgan پرداخت در قالب دلار سنگاپور و دلار ایالات متحده است. اما ما سخت در تلاشیم تا ارزهای دیگر از جمله یورو، استرلینگ(پوند)، رنمینبی(واحد پول چین) و … نیز بخشی از این سیستم شوند. انجام این کار موفقیت بزرگی در زمینه تغییر زیرساخت‌ روش‌های پرداخت خواهد بود.

بیشتر بخوانید
هشدار MetaMask در مورد ربات فیشینگ جدید
نمایش بیشتر

‫۴ دیدگاه ها

  1. “بلاکچین می‌تواند الگوها را تغییر دهد. پول را می‌توان به شکلی دیجیتالی تبدیل نمود که می‌تواند به سرعت ارسال یک پیام برای تسویه حساب ارسال شود. “

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا