اخبار کوتاه

کسب رکورد بالاترین جذب سرمایه شرکت های رمزنگاری توسط خالق دومین استیبل‌کوین بزرگ جهان

همزمان با رشد صنعت در سال‌های اخیر شرکت‌های رمزنگاری نیز در حال افزایش بوده‌اند. فوربس اخیراً در یک گزارش به شرح جزئیات بسیاری از سرمایه‌گذاری‌های کلان در بلاک‌چین و دارایی‌های دیجیتال پرداخته است.

براساس گزارش فوربس سیرکل، خالق دومین استیبل‌کوین بزرگ جهان، USDC، به تازگی ۴۴۰ میلیون دلار سرمایه از طریق سرمایه‌گذاری خصوصی، موسسات سرمایه‌گذاری و سرمایه‌گذاران استراتژیک جمع‌آوری کرده است.  این قرارداد در روز جمعه و با حضور سرمایه‌گذارانی از شرکت مدیریت و تحقیقات Fidelity ، FTX و برخی دیگر امضا شد.

این مقاله به بررسی جزئیات پیرامون ۱۲ مورد از بزرگ‌ترین دستاوردهای مالی شرکت‌های رمزنگاری در طول این سال‌ها، با حضور سیرکل در لیست این فهرست پرداخته است.

رتبه دوم این فهرست به Bitmain ارائه دهنده دستگاه‌های استخراج رمزارزها، با جذب ۴۲۲ میلیون دلار در سال ۲۰۱۸ اختصاص یافته است. Bitmain درواقع دارای دو جایگاه در این لیست است زیرا در سال ۲۰۱۸ یک سرمایه‌گذاری دیگر به مبلغ ۲۹۲.۷ میلیون دلار نیز در این کمپانی انجام شده است.

BlockFi با سهم ۳۵۰ میلیون دلاری سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز در سال ۲۰۲۱ مقام سوم را دارد و Dapper Labs و Blockchain.com با دریافت ۳۰۵ میلیون و ۳۰۰ میلیون دلار سرمایه در جایگاه چهارم و پنجم قرار دارند.

سال ۲۰۲۱ سال بسیار خوبی برای جذب سرمایه توسط شرکت‌های رمزنگاری بوده است و براساس گزارش فوربس از ۱۲ جذب سرمایه بزرگ توسط این شرکت‌ها ۵ مورد در این سال اتفاق افتاده است.

به طور کلی فضای رمزنگاری در سال ۲۰۲۱ با افزایش قیمت بیت‌کوین و همچنین عملکرد برجسته سایر دارایی‌های دیجیتال، به بالاترین رکورد در تاریخ خود رسیده است.

بیشتر بخوانید
اسپریتوس؛ خودروی الکتریکی با قابلیت استخراج رمزارز

کوین‌بیس نیز با جذب سرمایه‌ی ۳۰۰ میلیون دلاری در سال ۲۰۱۸ در لیست فوربس جای دارد. این سرمایه‌گذاری با مشارکت شرکت‌های سرمایه‌گذاری اندرسین هورویتز (Andreessen Horowitz)و پلی‌چین کپیتال (Polychain Capital) برخی شرکت‌ها و افراد دیگر انجام گرفت. سهام کمپانی کوین‌بیس به عنوان یک شرکت سهامی عام در آوریل ۲۰۲۱ در بورس نزدک فهرست شد.


برگرفته از cointelegraph


 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا