اخباراخبار کوتاه

نشان ریال – توکن ملی بانک مرکزی ایران


نشان ریال

پیشرفت های تکنولوژی امری غیر قابل انکار است. در کشورهای مختلف مواجهه با این پیشرفت ها متفاوت است, در مواردی انکار و محدود کردن, در مواردی نیز همسویی را می‌بینیم. اما باید توجه داشت که تعامل با جامعه جهانی موضوع مهم و اساسی است, این به معنی وادادگی نیست بلکه باید تلاش کرد تا در مرز تکنولوژی پیشتاز بود و جایگاه خود را تثبیت کرد.

سالهاست که نیاز به یک سیستم مالی  غیرمتمرکز و بدون اعمال قدرت سیاسی حس می‌شود, البته این به معنای بی قانونی و هرج‌و‌مرج نیست.

شاید این بستر جدید بیشترین منفعت را برای کشوری در حال تحریم مانند ایران داشته باشد, کما اینکه باید توجه داشت اگر در جهت صحیح استفاده نشود ممکن است خود بحران‌زا باشد.

در داخل کشور نیز دیدگاه های متفاوت و متناقض بسیاری وجود دارد که البته گاه در جهت رشد کشور نیست. این امر که اگر این بستر برای سرمایه گذاری انتخاب شود, باعث خروج نقدینگی از مسائل مهمی چون تولید می‌شود غیر قابل انکار است.

ولی در عوض, اگر سیستمی برای جابجای مالی استفاده شود, بسیار مفید خواهد بود. به عنوان مثال به دلیل تحریم بودن بانک های ایرانی, صادر کنندگان برای بازگشت سرمایه خود به کشور دچار مشکل اند که به این وسیله می‌توان این مشکل را حل کرد.

با وجود اضهار نظرهای مثبت و منفی, بانک مرکزی اقدام به راه اندازی توکن ملی( نشان ریال ) کرده است. این در حالی است که در چند روز اخیر اخباری مبنی بر ممنوعیت خرید و فروش ارزدیجیتال سروصدای زیادی داسته است.

بیشتر بخوانید
تحلیل ارزهای دیجیتال در این هفته

نشان ریال - اولین توکن ملی بانک مرکزی ایران

نشان ریال – اولین توکن ملی بانک مرکزی ایران

نشان ریال, ارز دیجیتال ملی که به تازگی و با همکاری یک شرکت داخلی به تام ققنوس راه اندازی شده است. شبکه بلاک‌چین ققنوس در حال توسعه این ارزدیجیتال می باشد و در کیف پول دیجیتال این شرکت نیز پشتیبانی می‌شود.

این همکاری بعد از مجوز بانک مرکزی به بانک‌های تجاری برای ارائه محصولات دیجیتال اتفاق افتاده است. شایان ذکر است که بانک مرکزی با این اقدام, خود اولین قدم را در عرصه بلاک‌جین برداشته است.

نشان ریال – استیبل کوین است

هر واحد از ارز دیجیتال نشان ریال ارزشی معادل ۱ میلیون تومان را داراست. یعنی به ازای توزیع هر واحد نشان ریال، مبلغ یک میلیون تومان در بانک مرکزی به عنوان پشتوانه ذخیره خواهد شد.

از این ارز دیجیتال می‌تواند برای تعاملات مالی و پرداخت راحت تر و سریع تر استفاده کرد.

برای استفاده از این ارز باید کیف پول دیجیتال ققنوس را داشت و با شارز مالی کیف پول به نشان ریال دسترسی خواهید داشت.

 

 

 

نمایش بیشتر

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا