اخبار کوتاه

۵ ارزدیجیتال برتر در این هفته: BTC, SOL, HT, ETC, AAVE

قیمت بیت‌کوین این ماه با کاهش ۱٫۹۸ درصدی روبرو شد که براساس داده‌های Bybit، از سال ۲۰۱۵ تاکنون برای اولین بار در آوریل اتفاق افتاد.

در همین ماه قیمت اتریوم (ETH) بیش از ۴۴ درصد افزایش یافت و به بالاترین رقم تاکنون نزدیک به ۳۰۰۰ دلار رسید. این تفاوت گسترده بین دو رمزارز برتر نشان می‌دهد که بازارها تکامل یافته و عملکرد ضعیف بیت‌کوین مانند گذشته بر آلت‌کوین‌ها تأثیر نمی‌گذارد.

روند صعودی افزایش ارزش اتریوم باعث شده است که معامله‌گران زیادی به خرید آن تمایل داشته باشند. اطلاعات حاصل از Bybit حاکی از آن است که سود باز معاملات آتی اتریوم در ۲۹ آوریل به ۸٫۵ میلیارد دلار صعود کرده که نسبت به ماه قبل ۵۲٪ افزایش یافته است و به نظر می‌رسد که دلیل آن، افزایش توجه معامله‌گران حرفه‌ای نسبت به اتریوم باشد.

1 - 5 ارزدیجیتال برتر در این هفته: BTC, SOL, HT, ETC, AAVE

عملکرد قوی رمزارزها طیف وسیعی از سرمایه گذاران را به خود جلب می‌کند. طبق گزارش فایننشال تایمز (Financial Times)، شرکت وی سی فیرم (venture capital firm) آندرسن هوروویتز قصد دارد با جمع آوری ۸۰۰ تا ۱ میلیارد دلار برای صندوق دیگر، این تقاضای رو به رشد را جبران کند. گردش پول در پروژه‌های مختلف رمزارزها نشان می‌دهد که تعداد سرمایه گذاران دربازار در بلند مدت افزایشی است.

مدیر عامل شرکت T. Rowe Price ویلیام استرومبرگ در مصاحبه‌ای با مجله تجاری بالتیمور (Baltimore Business Journal) گفت که فضای رمزنگاری هنوز در مراحل مقدماتی است و سال‌ها طول می کشد تا به تکامل برسد.

با توجه به اینکه اتریوم ارزش آلت‌کوین‌ها را هدایت می‌کند، بیایید ۵ رمزارز برتر را که ممکن است در کوتاه مدت صعودی باقی بمانند، بررسی کنیم.

BTC / USDT

در روز جمعه ۳۰ آوریل بیت کوین (BTC) بالاتر از میانگین متحرک (moving average) خود قرار گرفت، اما گاوها نتوانستند این روند را ادامه دهند. الگوی شمعی Doji در روز شنبه و سقوط به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۵۶۸۳۳ دلار) در روز یکشنبه نشان می‌دهد که خرس‌ها در سطوح بالاتر اقدام به فروش کرده و منصرف نشده‌اند.

اگر فروشندگان اصلاح قیمت خود را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۵۵،۷۲۳ دلار) برسانند، جفت ارز BTC / USDT می‌تواند تا ۵۲،۳۲۳٫۲۱ دلار و سپس به ۵۰،۴۶۰ دلار کاهش یابد. میانگین متحرک یکنواخت شده و شاخص مقاومت نسبی در نزدیکی نقطه میانی، تعادل بین عرضه و تقاضا را نشان می‌دهد که می‌تواند این جفت ارز را برای چند روز دیگر در یک محدوده ثابت نگه دارد.

2 - 5 ارزدیجیتال برتر در این هفته: BTC, SOL, HT, ETC, AAVE

اگر جفت ارز از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برگردد و به بالاتر از ۵۸،۴۶۹٫۰۹ دلار برسد، این دیدگاه درست نخواهد بود. چنین حرکتی نشان می‌دهد که گاوها در هر ریزش جزئی اقدام به خرید می‌کنند. این جفت ارز می‌تواند به ۶۱،۸۲۵٫۸۵ دلار برسد، جایی که گاوها احتمالاً با مقاومت شدید خرس‌ها روبرو می‌شوند.

اگرچه برای چنین برداشتی خیلی زود است، اما به نظر می‌رسد این جفت ارز شانه راست یک الگوی سر و شانه را ایجاد می‌کنند. این الگو با سقوط قیمت به زیر خط گردن کامل خواهد شد. تا آن زمان، معامله‌گران می‌توانند منتظر بمانند اما نباید شتاب‌زده و بدون فکر و قبل از موعد مقرر شکست حمایتی (Breakdown) عمل کنند.

تایم فریم ۴ ساعته نشان می‌دهد که گاوها قیمت را به بالاتر از مقاومت ۵۷،۵۰۰ دلار رسانده‌اند اما نتوانسته‌اند آن را حفظ کنند. خرس‌ها قیمت را کاهش دادند و در تلاشند حمایت میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه را بشکنند. اگر این اتفاق بیفتد، ممکن است جفت ارز به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه سقوط کند.

3 - 5 ارزدیجیتال برتر در این هفته: BTC, SOL, HT, ETC, AAVE

بازگشت شدید از این حمایت می‌تواند گاوها را به تلاش برای عبور از قیمت ۵۷،۵۰۰ دلار تشویق کند. در صورت موفقیت، این جفت ارز می‌تواند سفر خود را تا قیمت ۶۱،۸۲۵٫۸۴ دلار آغاز کند. برعکس، اگر خرس‌ها قیمت زیر را به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه کاهش دهند، احتمال افت قیمت به ۵۰۴۶۰ دلار افزایش می‌یابد.

SOL / USDT

سولانا (SOL) روز شنبه مقاومت ۴۸٫۶۴ دلار شکست و یکشنبه با ۴۹٫۹۹ دلار به بالاترین رکورد خود در تاریخ رسید. با این حال، سطح ۵۰ دلاری به عنوان یک مقاومت روانی عمل می‌کند و بنابراین خرس‌ها توانستند قیمت را به زیر ۴۸٫۶۴ دلار برسانند.

4 - 5 ارزدیجیتال برتر در این هفته: BTC, SOL, HT, ETC, AAVE

اگر خرس‌ها به مدت دو روز قیمت زیر ۴۸٫۶۴ دلار را حفظ کنند، جفت ارز SOL / USDT می‌تواند تا سطح حمایتی ۴۰٫۵۱ دلار سقوط کند. بازگشت شدید از این حمایت نشان می‌دهد که گاوها در افت قیمت در حال انباشت هستند. بنابراین گاوها یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا مقاومت ۵۰ دلاری را بشکنند.

در صورت موفقیت، این جفت ارز ممکن است مرحله بعدی روند صعودی را آغاز کند که می‌تواند به ۵۶٫۷۷ دلار و سپس ۶۸٫۰۵ دلار برسد. میانگین‌های متحرک در حال افزایش هستند و شاخص مقاومت نسبی در نزدیکی ناحیه خرید اشباع، نشان می‌دهد مسیر پیش رو دارای کمترین مقاومت در برابر صعود است.

اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۸ دلار) برسد، این دیدگاه مثبت فاقد اعتبارخواهد بود و اگر این اتفاق بیفتد، جفت ارز می‌تواند به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۲۶ دلار) سقوط کند.

5 - 5 ارزدیجیتال برتر در این هفته: BTC, SOL, HT, ETC, AAVE

تایم فریم ۴ ساعته نشان می‌دهد که گاوها در تلاشند از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه دفاع کنند. اگر آن‌ها بتوانند قیمت را از ۴۸٫۶۴ دلار به ۴۹٫۹۹ دلار برسانند، احتمالاً شتاب قیمت سرعت خواهد گرفت. رشد تدریجی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و شاخص مقاومت نسبی در ناحیه مثبت نشان می‌دهد که گاوها برتری جزئی دارند.

بر خلاف این فرض، اگر یک بار دیگر قیمت از مقاومت بالا کاهش یابد، احتمال سقوط به زیر میانگین‌های متحرک افزایش می‌یابد. خرس‌ها ممکن است قیمت را به ۴۰٫۵۱ دلار کاهش دهند. یک جهش شدید قیمت از این ناحیه می‌تواند جفت ارز را برای چند روز در یک محدوده‌ی ثابت نگه دارد.

HT / USDT

هوبی‌توکن (HT) روز شنبه با ۲۶٫۸۹ دلار به بالاتر از محدوده مقاومت خود رسید و یکشنبه با ۲۹٫۵۴ دلار بالاترین رکورد در تاریخ خود را ثبت کرد. با این وجود، خرس‌ها در تلاشند قیمت را به زیر سطح شکست مقاومتی برسانند و گاوها را در تله بیندازند.

6 - 5 ارزدیجیتال برتر در این هفته: BTC, SOL, HT, ETC, AAVE

اگر قیمت برای سه روز به زیر ۲۶٫۸۹ دلار برسد و پایدار بماند، جفت HT / USDT می‌تواند به تدریج به ۲۲ دلار کاهش کند. بازگشت شدید این حمایت می‌تواند جفت ارز را برای چند روز در محدوده ثابت نگه دارد.

در طرف مقابل، اگر گاوها از حمایت ۲۶٫۸۹ دلاری دفاع کنند یا اجازه ندهند قیمت از ۲۵ دلار هم کاهش یابد، نشان دهنده‌ی خرید در هر افت جزئی قیمت است. قیمت بالای ۲۹٫۵۴ دلار می‌تواند روند صعودی را با هدف بعدی ۳۶٫۵۴ دلار از آغاز کند.

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۰٫۵۴ دلار) و شاخص مقاومت نسبی در منطقه خرید اشباع نشان می‌دهد که گاوها بازار را در کنترل دارند.

7 - 5 ارزدیجیتال برتر در این هفته: BTC, SOL, HT, ETC, AAVE

گاوها و خرس‌ها برای رسیدن به برتری در سطح ۲۶٫۸۹ دلاری تلاش می‌کنند. اگرچه خرس‌ها قیمت خود را به ۲۶٫۱۰ دلار رسانده بودند، اما نتوانستند آن را حفظ کنند و این نشان می‌دهد که گاوها در حال خرید در افت قیمت هستند.

افزایش میانگین متحرک و شاخص مقاومت نسبی در نزدیکی ناحیه خرید اشباع نشان می‌دهد که گاوها برتری دارند. با این حال، گاوها به سختی می‌توانند قیمت را به ۲۹٫۵۴ دلار برسانند و این درکوتاه مدت می‌تواند منجر به نوسانات بالا شود.

افت قیمت به زیر ۲۶ دلار می‌تواند قیمت را به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش دهد. اگر قیمت از این سطح به شدت کاهش یابد، گاوها یک بار دیگر تلاش می‌کنند روند صعودی را از سر بگیرند. در ضمن، افت قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه می‌تواند نشانه‌ای از آغاز یک اصلاح عمیق‌تر باشد.

ETC / USDT

خرس‌ها سعی دارند حرکت صعودی اتریوم کلاسیک (ETC) را در منطقه مقاومت بالا ۳۸ تا ۴۱٫۶۱ دلار متوقف کنند. با این حال، دم بلند نمودار شمعی نشان می‌دهد که معامله‌گران در سطوح پایین‌تر خرید می‌کنند.

8 - 5 ارزدیجیتال برتر در این هفته: BTC, SOL, HT, ETC, AAVE

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه صعودی (۲۸٫۷۴ دلار) و شاخص مقاومت نسبی در منطقه خرید اشباع، نشان دهنده برتری گاوهاست. اگر خریداران قیمت را تا بالای سطح مقاومت افزایش دهند، جفت ارز ETC / USDT می‌تواند روند صعودی را از سر گرفته و تا ۵۳٫۲۱ دلار صعود کند.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از ناحیه مقاومت پایین بیاید، خرس‌ها سعی می‌کنند جفت ارز را تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه پایین بیاورند. شکست حمایت نشان می‌دهد که حرکت صعودی کاهش یافته است و این جفت ارز می‌تواند تا قیمت ۲۲٫۲۰ دلار سقوط کند.

9 - 5 ارزدیجیتال برتر در این هفته: BTC, SOL, HT, ETC, AAVE

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه صعودی و شاخص مقاومت نسبی در منطقه خرید اشباع، نشان می‌دهد گاوها بازار را کنترل می‌کنند. با این وجود خرس‌ها به راحتی تسلیم نخواهند شد و سعی خواهند کرد حرکت رو به بالا را در ناحیه مقاومت متوقف کنند.

شکست میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه اولین نشانه ضعف در حرکت صعودی است و می‌تواند قیمت را تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه کاهش دهد. چنین اتفاقی می‌تواند جفت را برای چند روز در یک محدوده ثابت نگه دارد.

AAVE / USDT

گاوها امروز قیمت آوی (Aave) را به بالای مقاومت ۴۸۹ دلار رساندند. با این حال، نتوانستند آن را در سطوح بالاتر حفظ کنند و خرس‌ها روز یکشنبه قیمت را به محدوده ۴۸۰– ۲۸۰ دلار برگردانند. این امر نشان می‌دهد که خرس‌ها در تلاشند گاوها را که در محدوده شکست مقاومتی خرید کرده‌اند، به دام بیندازند.

10 - 5 ارزدیجیتال برتر در این هفته: BTC, SOL, HT, ETC, AAVE

اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۴۱۵ دلار) کاهش یابد، بیانگر این موضوع خواهد بود که گاوها در افت قیمت خرید نمی‌کنند که این امر می‌تواند قیمت را به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۳۸۳ دلار) کاهش دهد و جفت ارز AAVE / USDT را چند روز بیشتر در محدوده ثابت نگه دارد.

در طرف مقابل، اگر این جفت ارز از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برگردد بیانگر تجمع در سطوح پایین‌تر خواهد بود. بنابراین گاوها یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا قیمت را به ۵۸۱٫۶۷ دلار برسانند. شکست در این سطح می‌تواند حرکت به سوی ۶۹۸ دلار را آغاز کند.

داده‌ها نشان می‌دهد که روند صعودی آوی از ۲۵ آوریل ادامه داشته و مانع از کاهش لحظه‌ای از سطح ۶۳ شده است.

11 - 5 ارزدیجیتال برتر در این هفته: BTC, SOL, HT, ETC, AAVE

همانطور که در نمودار بالا دیده می شود، امتیاز VORTECS برای آوی از ۲۵ آوریل، زمانی که قیمت در ۳۵۱٫۴۰ دلار بود، به طور مداوم در سبز باقی مانده است. Aave در روز یکشنبه به ۵۰۹٫۸۳ دلار رسیده است و در مدت بیش از یک هفته ۴۵٪ سود را ثبت کرده است.

12 - 5 ارزدیجیتال برتر در این هفته: BTC, SOL, HT, ETC, AAVE

تایم فریم ۴ ساعته نشان می‌دهد که گاوها در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه اقدام به خرید کرده‌اند و دوباره در تلاشند قیمت را از ناحیه مقاومت ۴۸۹ تا ۵۱۲ دلار بالاتر ببرند. میانگین متحرک صعودی و شاخص مقاومت نسبی بالای ۶۳ نشان می‌دهد که این جفت ارز کمترین مقاومت در برابر صعود را دارد.

اگر خرس‌ها قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند، این دیدگاه صعودی کمرنگ خواهد شد. این موضوع بیانگر آن است که عرضه بیش از تقاضا است. بنابراین ممکن است قیمت این جفت ارز به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه سقوط کند. در صورت نتیجه دادن این حمایت، ممکن است جفت ارز بین ۴۲۰ تا ۴۸۹ دلار در طی چند روز قبل از شروع روند بعدی، باقی بماند.

نمایش بیشتر

‫۳ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا