دانشنامه آلت کوین‌هامعرفی و بررسی پروژه‌هامعرفی و بررسی رمزارزها

چین لینک-chainlink چیست؟

چین لینک گامی برای حل مشکلات

چین لینک پروژه‌ای است که نشان داد روند رو به رشد و فراگیر شدن ارزدیجیتال بی دلیل نبوده و توانسته در میان نیازهای روزمره جای خود را باز کند. حتما این سوال به ذهن شما خطور می‌کند که چطور می توان این ادعا را ثابت نمود؟

برای مثال اگر اطلاعات خودروی شما در اختیار شرکت بیمه قرار داشته باشد و شما دچار حادثه شوید, شرکت بیمه با توجه به داده های حاصله از تغییرات در خودرو و حادثه به شما طبق قرارداد از قبل تعیین شده خسارت شما را پرداخت خواهدکرد.

نمونه دیگر, اگر اطلاعات هر ساختمان و افراد ساکن در آن موجود باشد در صورت حوادثی چون سیل یا زلزله با توجه به داده‌های آب‌وهوایی می‌توان درصد خسارات را به طور دقیق برای رفع مشکلات و تامین امکانات براورد کرد. حتی امکان پیشگیری از حوادث با هشدار های تعریف شده نیز امکان پذیر است و خطای فردی در آن دخیل نخواهد بود.

چین لینک گامی برای حل مشکلات

چین‌لینک چیست؟

چین‌لینک یک شبکه اوراکل بر بستر فناوری بلاک‌چین است که قراردادهای هوشمند را قادر می‌سازد به داده‌های دنیای بیرون دسترسی پیدا کنند. یعنی پلی میان جهان واقعی و بلاک‌چین.

چین لینک از یک سو با دریافت اطلاعات دنیا واقعی و از یک سو با اتصال به بلاک‌چین‌ها در قالب قراردادهای هوشمند به ارائه خدمات می‌پردازد. در واقع این شبکه یک پروژه Defi هم می‌باشد.

اوراکل‌ها را معمولا متمرکز اند اما شبکه چین لینک غیرمتمرکز است, بدین جهت که اوراکل‌های متمرکز از یک منبع داده دریافت می‌کند اما شبکه چین لینک از چند منبع مختلف برای اثبات صحت دادهها, اطلاعات را دریافت می‌کند.

بیشتر بخوانید
بیت کوین رایگان! واقعیت یا یک دروغ جذاب

  پروژه‌ی چین لینک

 چین لینک سال ۲۰۱۵ متولد شد. لینک (LINK) نام توکن ERC-20 آن است و بابرگزاری ICO در سال ۲۰۱۷ در دسترس عموم مردم قرار گرفت. در آغاز یک قراردادهوشمند نام داشت و با اتصال به برنامه‌ها و اطلاعات و API موجود, شکاف موجود میان یک شبکه بلاک چین و دنیای خارج را پر می‌کرد.

در این شبکه قراردادهایی با معیار و سنجه های خاص خود مانند SLA برای خدمات وجود دارد. توافقنامه SLA یا service-level agreement,  مابین شرکت ها ارائه دهنده خدمات تجارت الکترونیک و سرویس گیرنده تنظیم میگردد و علاوه بر طرح ریزی کمی وکیفی خدمات، در صورت عدم دریافت خدمات, سرویس دهنده مشمول جریمه یا جبران خسارت نیز خواهد بود.

سرگی نازاروف موسس چین لینک در شبکه اوراکل پرداختی سوییفت مشغول بکار بوده و برای همین هدف و تمرکز کل پروژه روی  همکاری و مشارکت با سایر شبکه است.

 

عرضه و انتشار توکن LINK

ارز دیجیتال LINK حداکثر (Max supply) یک میلیارد توکن برای عرضه دارد. ۳۵ درصد از این مقدار در ICO که در سال ۲۰۱۷ داشت فروخته شده و ۳۰۰ میلیون توکن در اختیار سرمایه گذار اولیه پروژه می‌باشد. LINK هیچ فرایندی برای استخراج یا سهام‌گذاری منجر به انتشار توکن جدید (بالاتر از ۱ میلیارد) ندارد.

نحوه کار شبکه چین لینک

نحوه کار

به طور خیلی ساده باید گفت که اطلاعات و داده توسط APIهای شخصی و نهادها یا هر موسسه دارنده اطلاعات عینی, تولیدشده و بعد برای تجزیه و تحلیل در اختیار نودها قرار می‌گیرند. نودهای شبکه داده‌ها را راستی آزمایی کرده و در صورت صحت در اختیار  قراردادهای ‌هوشمند قرار می‌دهند.

بیشتر بخوانید
اتریوم (ETH) همه چیز درباره اتریوم

افراد که با این قراردادها در شبکه کار و تعامل دارند باید عضوی از شبکه باشند, یعنی با سرمایه‌گذاری (خرید و نگهداری یا همان استیکنیگ) بروی ارز شبکه به عضویت در شبکه در می‌آیند. سرمایه گذاران که دارنده توکن‌ها اند, در ازای دریافت داده و اطلاعات از نودها باید, لینک ( ارز شبکه) را به نودها به عنوان پاداش پرداخت کنند. البته که نودها هم برای داده‌های دریافتی خود پرداختی دارند. حال افراد با در اختیار داشتن اطلاعات و داده‌های مورد نیاز توسط قراردادها امور خود را انجام می‌دهند.

خرید ارز دیجیتال لینک

برای خرید این ارز دو حالت مطلوب است. خرید از صرافی داخلی و یا خارجی.

با توجه به تحریم ها و مشکلات آن و امکان عدم دسترسی در صورت شناخته شدن و بلاک کردن شما توسط این صرافی‌ها پیشنهاد ما خرید از صرافی داخلی می‌باشد.

چنانچه شما دارای ارز دیجیتال دیگر هستید, امکان تبدیل آن به واسطه تتر نیز وجود دارد.

برای خرید ارز دیجیتال LINK اینجا کلیک کنید.

کلام پایانی

تکنولوژی چین‌لینک یکی از پایه‌های مهم حوزه DeFi و فضای گسترده کریپتوکارنسی‌ها است و به نظر می‌رسد در آینده قابلیت های خاص او باعث رشد و پیشرفت بیشتر این پروژه خواهد شد.

 

 

ایا مطلب ارائه شده برای شما موثر است؟

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا