دانشنامه آلت کوین‌ها

شت‌کوین چیست؟

براساس داده‌های وب سایت‌ها امروزه بیش از چندین هزار ارز دیجیتال در بازار وجود دارد. اگر می‌خواهید با سرمایه‌گذاری در این حوزه موفقیت کسب کنید بهتر است در ابتدا با انواع رمزارزها و به ویژه شت کوین‌ ها آشنا شوید. حتما تا کنون با اصطلاح شتکوین در شبکه‌های اجتماعی یا انجمن‌های مرتبط با رمزنگاری روبرو شده‌اید هدف ما از این مقاله آشنایی شما با شتکوین‌ و نحوه شناسایی این نوع از رمزارزهاست اگرچه ممکن است به دلیل افزایش تعداد کوین‌ها در بازار گاهی اوقات شناخت و برچسب‌گذاری یک کوین به عنوان شتکوین امری دشوار به نظر برسد اما خواندن این مقاله به شما در این باره کمک خواهد کرد.

شت کوین چیست؟

طبق ذهنیت افراد شتکوین یک رمزارز است که گزینه‌ای نامناسب برای سرمایه‌گذاری به نظر می‌رسد. این اصطلاح معمولاً برای توصیف کوین‌هایی استفاده می‌شود که هدف خاصی ندارند.

چرا مردم برخی از رمزارزها بعنوان شت کوین در نظر می‌گیرند؟

استفاده از واژه مخفف شتکوین برای این نوع از رمزارزها دلیل خاصی ندارد. از آن‌جایی که در مکالمات تالارهای گفتگو و شبکه‌های اجتماعی برای سادگی معمولاً عبارت‌ها به صورت کوتاه شده و مخفف استفاده می‌شوند، نوشتن عبارت “is a bad investment” (سرمایه گذاری بد) زمان‌بر بود. به همین دلیل، سرمایه‌گذاران رمزارزها (به ویژه مبتدیان) به تدریج با ترکیب دو کلمه‌ی shit و coin از اصطلاح شتکوین برای این نوع ارز استفاده کردند.

چگونه می‌توان یک شت کوین را تشخیص داد؟

از آن‌جایی که بازار ذاتاً به سمت نابسامانی و آشفتگی تمایل دارد و همه‌ی کوین‌ها نیز این وضعیت را تجربه کرده‌اند،بنابراین تنها با بررسی وعده‌های تحقق نیافته، عدم کارآمدی یا عملکرد و هدف یک کوین، می‌توان ماهیت واقعی آن را کشف نمود.

بیشتر بخوانید
ارز دیجیتال ریپل - XRP

از کجا شت کوین بخریم؟

شت کوین‌ها که عمدتاً همان آلت‌کوین‌های کوچک هستند را می‌توان از چندین صرافی بزرگ رمزارز خریداری نمود.

البته، همانطور که گفته شد شت کوین ها همیشه ذهنی و وابسته به نظر شخصی هستند و بنابراین نمی‌توان دستورالعمل خاصی در رابطه با تهیه‌ی شتکوین‌ها از یک پلتفرم خاص ارائه کرد.

یک قاعده کلی این است پلتفرم‌هایی را که به طور خاص برای معامله‌گرانی که تمایل به معاملات نوسانی (swing trading) رمزارزها دارند، در نظر گرفته شود. پلتفرم‌هایی مانند Binance ،Bittrex و سایر صرافی‌های قانونی. مطمئن شوید که به محض دریافت کوین‌ها آن را از کیف‌پول صرافی خارج کنید.

چرا مایلید شت کوین بخرید؟

آلت‌کوین‌هایی با حجم بازار کوچک ممکن است پرخطر‌ترین و در عین حال پرسودترین سرمایه‌گذاری‌هایی باشند که می‌توانید انجام دهید. احتمال زیادی وجود دارد که شما تمام پول خود را با سرمایه‌گذاری در شتکوین‌ها از دست بدهید. با این حال، گاهی اوقات، ممکن است در یکی از دو موقعیت زیر قرار بگیرید:

شتکوینی که در دست دارید قربانی یک طرح پامپ و دامپ شود.

شتکوینی که در دست دارید در واقع یک شتکوین نیست و شما جزء اولین خریداران این کوین خواهید بود.

اگر برای فروش هدف مشخصی داشته باشید، هر دو این موارد می‌توانند بسیار سودآور باشند. در برخی موارد، حداقل سرمایه‌گذاری می‌تواند بیشترین بازدهی را برای شما به همراه داشته باشد. فقط مطمئن شوید که اهداف خود را به وضوح مشخص کرده‌اید و از نظر عاطفی به کوین وابسته نیستید.

یک نمونه خوب از این پدیده افزایش چشمگیر ارزش XVG، یک رمزارز پیگیرگریز است که بسیاری از مردم آن را به عنوان یک شتکوین قلمداد می‌کردند. در مدت زمان کوتاهی (۱-۲ ماه) ارزش این رمزارز تقریباً ۸۰۰۰٪ افزایش یافت و افراد کمی را بسیار ثروتمند کرد.

بیشتر بخوانید
آلت‌کوین چیست؟

البته از آنجا که این کوین ارزشی نداشت و بیش از حد مورد استفاده قرار گرفت، قیمت آن به سرعت به ارزش اولیه خود بازگشت.

بهترین روش‌ها برای خرید شتکوین

قبل از اقدام و خرید رمزارزهایی که نسبتاً ناشناخته‌اند یا پیشینه‌ی خوبی در بین جامعه ندارند، برای درک بهتر پتانسیل کوتاه مدت و بلند مدت آن، تحقیق جامع و کامل انجام دهید. سپس، بعد از اینکه اطمینان پیدا کردید یک کوین خاص می‌تواند افزایش قیمت داشته باشد، با مقدار پول کمی سرمایه‌گذاری کنید.

برای یک دوره زمانی بازار را بررسی کرده و مشخص کنید که حدس و گمان اولیه شما درست بوده است یا خیر. در غیر این صورت، مجبور به انتخاب سختی خواهید شد: یا کوین خود را فروخته و کمی ضرر خواهید کرد یا آن را نگه داشته و منتظر افزایش قیمت باشید.

اگر قیمت شروع به افزایش کرد، بهتر است سود خود را برداشت کرده یا حداقل مبلغ اولیه را خارج کنید و روند صعودی را ادامه دهید. از سوی دیگر و با آگاهی کامل از خطرات، زمانی‌که یک سیگنال واضح نشان دهنده فرصت خرید است، می‌توانید مقدار بیشتری را نیز سرمایه‌گذاری کنید.

همانطور که در بالا ذکر شد، همیشه به یاد داشته باشید که احساسات خود را کنترل کنید. به همین ترتیب، ارزهای با حجم بازار کوچک به دلیل قیمت پایین اغلب به عنوان فرصت شناخته می‌شوند. اما کسانی که توقعاتی غیرواقع بینانه دارند، بیشتر از آن‌چه که سرمایه‌گذاری کرده‌اند را از دست می‌دهند.


منبع paybis

نمایش بیشتر

‫۹ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا