خرید و فروش بیت کوین در کوین کده

خرید بیت کوین | فروش بیت کوین | درباره بیت کوین | قیمت لحظه ای بیت کوین | نمودار بیت کوین

Bitcoin svg image
بیت کوین Bitcoin (BTC)
قیمت خرید 1,338,728,475 تومان قیمت فروش 1,328,018,647 تومان حجم معاملات امروز $12,699,291,372 آخرین قیمت دلاری $26,774.569 بالاترین قیمت $27,310.300 پایین ترین قیمت $26,625.100

نمودار قیمت لحظه ای بیت کوین (BTC)

اطلاعات بازار بیت کوین

قیمت بیت کوین $26,774.569499999998
حجم کل بازار $501,960,729,870
پایین ترین / بالاترین قیمت $26,625.10 / $27,310.30
تغییرات یک روزه 0.021 ٪
ارز در دسترس 19,478,212 BTC
رتبه در بازار # 1
حجم معاملات روزانه $12,699,291,372
تغییرات یک ساعته 0.122 ٪
تغییرات 7 روزه 5.530 ٪
مقدار کل 21,000,000 BTC

خرید و فروش سریع بیت کوین

خریدفروش
خریدفروش
BTC svg icon Bitcoin BTC
irt svg icon تومان IRT
0 تومان
PEPE svg icon Pepe PEPE
irt svg icon تومان IRT
0 تومان

دیگر ارز های دیجیتال

درباره بیت کوین

شاید تا 10 سال قبل برای کسی مهم نبود که بیت کوین چیست، اما هم اکنون لازم است همه چیز درباره بیت کوین را بدانید و اینکه چه کاربردی دارد. برای چه منظوری ایجاد شده است؟ اما طی سالهای اخیر این واژه شاید یکی از پرکاربردترین کلمات دنیای اقتصاد شده و شاید به نوعی اقتصاد جهان را دگرگون و به چالش کشیده است

بیت کوین نوعی پول است اما نه آن چیزی که شما از پول تصور دارید. به لحاظ فنی بیت کوین ارزدیجیتالی است که با استفاده از علم ریاضیات و براساس اصول رمزنگاری ایجاد شده است. این پول شکل فیزیکی ندارد و قابل لمس نیست. بیت کوین براساس فناوری بلاک‌چین ایجاد شده و هدفی جز رفع مشکلات پرداختی ندارد.

مهم‌ترین شاخصه بیت کوین تمرکز زدایی آن است. هیچ نهاد, سیستم, دولت یا فردی بیت کوین را اداره یا کنترل نمی‌کند. آنچه بر بیت کوین تاثیر گذار است افراد دارند این پول دیجیتال اند. نکته مهم نیز همین موضوع است. آنچه که به یک پول اعتبار می‌بخشد پشتوانه آن است مثلا برای پول هر کشوری به میزان مشخصی طلا به عنوان پشتوانه نزد بانک‌ها وجود دارد.

اما پشتوانه این ارز دیجتال افراد دارند آن هستند به این معنی که افراد با پذیرش اعتبار یک اصل به نام ارزدیجیتال بیت کوین, به آن اعتبار می‌بخشند.


چرا بیت کوین به وجود آمد؟


در جواب این سوال که چرا بیت کوین به وجود آمد، باید گفت بیت کوین, پول غیرمتمرکز یا ارز دیجیتالی است با قابلیت‌های منحصربفردش باعث رشد و سهولت امور مالی در تمام دنیا شد. از ابتدای تشکیل جوامع بشری همواره نیاز به ارتباط با سایر 

افراد برای رفع احتیاجات خود وجود داشته است. بیت کوین نیز از راههای انجام مبادلات در دنیای ارز دیجیتال است.

در این مقاله قصد پرداختن به تاریخچه تشکیل پول به عنوان واسطه‌ای نداریم اما مختصرا و برای مثال باید گفت که قبل از پیدایش پول رایج ترین شیوه‌ی ارتباط اقتصادی دادوستد بوده و بعد از آن کالاهای اساسی واسطه قرار گرفته اند.

وجود مشکلات مختلف منجر به پیدایش پول به عنوان واسطه مالی شده. اما بازهم مشکلاتی چون ارتباط با سایر کشورها با پول‌های مختلف وجود داشته. برای رفع این معضلات سیستم های مالی بین‌الملی شکل گرفته‌اند که خود نیز دچار مشکلاتی هستند و راه حل این مشکل می تواند استفاده از بیت کوین باشد.

با ظهور فناوری بلاک‌چین به عنوان بستری برای فعالیت های مختلف, افرادی به این سمت حرکت کردند تا با استفاده از این فناوری مشکلات سیستم های مالی سنتی را بر طرف کنند.

مشکل اساسی سیستم‌های مالی بین‌الملی مانند سویفت, متمرکز بودن آن است. بلاک‌چین به عنوان بستری غیرمتمرکز به ایجاد پول غیرمتمرکز کمک بنیادینی کرد. البته باید توجه داشت که این روند ادامه دار و در حال توسعه است.


مخترع بیت کوین کیست؟


به علت اینکه ارز دیجیتال نوآوری محسوب می‌شود به سازنده یا خالق آن باید گفت مخترع. درباره اینکه چه کسی یا کسانی این ارز دیجیتال را اختراع‌ کردند گمانه‌زنی های مختلفی شده اما آنچه مشهور است, فردی به نام ساتوشی ناکاموتو معرفی شده است.

ساتوشی ناکاموتو در سال 2008 و در پی بحران های مالی آن سال با انتشار مقاله‌ای که اکنون به آن وایت پیپر گفته می‌شود بیت‌کوین را معرفی و در ابتدای سال 2009 رسما آغاز بکار کرد. ساتوسی تا یکسال در شبکه این ارز وجود داشت ولی در سال 2010 ناپدید شده و تا کنون از وی خبری نیست.

ساتوشی احتمالا میدانست که با این احتراع خود رسما به مبارزه با سیستم‌های مالی برخواسته و به دلیل وجود مخالفت و دشمنی‌ها از ترس جان خود مخفی شده است. نکته دیگر این است که در صورت وجود او ممکن بود بر روند توسعه و پیشرفت این سیستم مالی تاثیر منفی بگذارد.

دسته‌ای معتقدند که این سیستم مالی جدید را آژانس امنیت ملی ایالات متحد به وجود آورده تا کنترل امور مالی را  بصورت فریبکارانه ای  در دست بگیرد. احتمال این فرضیه جدی است. البته قابلیت‌های شبکه با این فرضیه در تضاد است.


اهداف بیت کوین


رفع مشکل انتقال ایمن پول و نگهداری یا ذخیره پول مهم ترین هدف این ارز است. بهتر است بگویم به دلیل مشکلات سیستم‌های مالی در پرداخت, جابجایی و حفظ ارزش  پول بیت متولد شده است.

در واقع بیت کنترل دارایی افراد را فقط در اختیار خودشان قرار داده و برای امور مالی به مرکزی تایید کننده, کنترل کننده یا همان واسطه نیازی ندارد و امور مالی بصورت فرد به فرد انجام می‌شود. دیگر شما برای انتقال پول خود هیچ مانع یا عامل کنترلی ندارید.


ویژگی های بیت کوین- Bitcoin


منحصر به فردترین مزیت بیت کوین از این واقعیت ناشی می شود که اولین ارز دیجیتالی بود که در بازار ظاهر شد. بیت کوین توانسته است یک جامعه جهانی و یک صنعت کاملاً جدید متشکل از میلیون‌ها علاقه‌مند ایجاد کند که در زندگی روزمره خود از بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال استفاده، سرمایه‌گذاری، و ترید می‌کنند. ظهور اولین ارز دیجیتال یک مبنای مفهومی و تکنولوژیکی ایجاد کرده است که متعاقباً الهام بخش توسعه هزاران پروژه رقیب است.

کل بازار ارزهای دیجیتال - که اکنون بیش از 2 تریلیون دلار ارزش دارد - بر اساس ایده تحقق یافته توسط بیت کوین است: پولی که می تواند توسط هر کسی، در هر نقطه از جهان، بدون اتکا به واسطه‌های مورد اعتماد، مانند بانک‌ها و شرکت‌های خدمات مالی، ارسال و دریافت شود. به لطف ماهیت پیشگام خود، BTC پس از بیش از یک دهه حضور در صدر این بازار پر انرژی باقی می ماند. در سال 2021، پس از اینکه قیمت بیت کوین در 14 آوریل 2021 به بالاترین رقم تاریخ 64863.10 دلار رسید، ارزش بازار بیت کوین از مرز 1 تریلیون دلار فراتر رفت.

بنابراین حتی اگر بیت کوین سلطه خود را از دست دهد، همچنان به عنوان بزرگترین ارز دیجیتال باقی می ماند. این مزیت از علاقه سازمانی فزاینده به بیت کوین، و فراگیر بودن پلتفرم‌هایی که برای بیت کوین موارد استفاده ای ایجاد کرده اند؛ مانند کیف پول، صرافی، خدمات پرداخت، بازی‌های آنلاین و موارد دیگر، ناشی می شود.

 

1- غیر متمرکز بودن بیت کوین

تمرکز یعنی وجود هرگونه محدودیت و سیاست که توسط نهادها, سازمان‌ها, دولتها و افراد به یک امر تحمیل شود. در اقتصاد این عوامل باعث مشکلاتی چون تورم, رشد غیر متعارف نقدینگی, کاهش ارزش پول و غیره می‌شوند.

اما بیت با تمرکز زدایی, قدرت نهادهایی مثل بانک را در بین افراد شبکه خود تقسیم می‌کند. تولید و توزیع پول قدرتی است که بیت از نهادها به مردم  واگذار کرده است.

در این حال هیچ حاکم و ناظری بر عملکرد مالی افراد نیست و افراد آزادانه می‌توانند امور مالی خود را انجام دهند. البته این قابلت برای سوء استفاده کنندگان شرایط مناسبی را فراهم کرده است.

2- تراکنشهای بیت کوین

انجام هر تراکنش در شبکه بیت کوین نیمه ناشناس, البته شفاف است . برای انتقال و ذخیره بیت به کیف پول دیجیتال نیاز است. کیف پول و آدرس آن برای مبادلات استفاده می‌شود اما چطور؟ افراد برای انتقال بیت از محل نگهداری آن(کیف پول دیجیتال) از همین آدرس استفاده می‌کنند. داشتن کیف پول های متعدد و ادرس های مختلف امکان پذیر است.

منظور از نیمه ناشناس بودن در انجام مبادلات این است که فقط آدرس فرستنده, گیرنده و مقدار جابجا شده مشخص است. اما این آدرس دربردارنده اطلاعات هویتی افراد نیست و مشخص نخواهد شد که فلان آدرس متعلق به چه شخصی است.

تفاوت با سیستم های مالی سنتی همین است که شما نیازی به افتتاح یا داشتن حساب و دراختیار گذاشتن اطلاعات فردی به نهادی ندارید.

نکته مهم دیگر برگشت نا‌پذیری تراکنش‌ها است. به علت عدم وجود حاکمیت در شبکه و ثبت توزیع شده اطلاعات جابجایی‌ها, امکان تغییر در تراکنش انجام شده نیست. در صورت اشتباه در ثبت آدرس مقصد تغییر تراکنش یا برگشت آن وجود ندارد و شما عملا دارایی خود را از دست داده‌اید.

3- محدویت عرضه بیت کوین

تولید بیش از اندازه پول توسط بانک‌ها برای حل مشکلات مالی, معضلاتی مثل تورم و کاهش ارزش پول را به همراه دارد. بیت کوین با اعمال محدودیت در میزان عرضه از این مشکل جلوگیری کرده است. همچنین این ویژگی امکان جعل بیت را از بین برده است.

حداکثر میزان قابل عرضه بیت کوین 21 میلیون واحد بیت است. تولید بیت جدید تحت فرایندی به نام استخراج امکان پذیر است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. استخراج بیت برای همه افراد امکانپذیر است.


نحوه‌ عملکرد بیت کوین چگونه است؟


برای درک بهتر نحوه‌ عملکرد بیت کوین باید فناوری بلاک‌چین بشناسید زیرا این ارز دیجیتال بر بستر بلاک‌چین بنا نهاده شده.

 • برای پی بردن به نحوه‌ی کار ارز دیجیتال باید به مفاهیم کار و پاداش اشاره کرد یعنی برای به دست آوردن پول باید کاری انجام شود. اساس کار ارز دیجیتال رمزنگاری است. در پی حل مسائل پیچیده ریاضی در شبکه یک واحد جدید بیت تولید می‌شود. اما حل این مسائل کار آسان نیست و توان پردازشی بالایی نیاز است. به این روش در اصطلاح گواه اثبات کار گویند.
 • بنابراین افراد با توان پردازشی خود به حل مسائل پرداخته و ارز شبکه را به عنوان پاداش دریافت می‌کنند.
 • حال برای انجام تراکنشی در شبکه باید بیت را از آدرس خود به آدرس گیرنده ارسال کرد. اطلاعات تراکنشهای بیت به صورت توزیع شده بین همه‌ی اعضای شبکه  ذخیره می‌شود.
 • انجام تراکنش در شبکه منوط به تایید همه‌ی اعضای شبکه است(غیر متمرکز) اما از آنجا که با گسترش شبکه امکان این امر برای همه نیست, اینکار به اعضای خاصی از شبکه سپرده شده است. این اعضای تایید کننده ضامن حفظ امنیت شبکه نیز هستند.
 • تایید کنندگان برای انجام تراکنشها باید توان خود را صرف کنند که در ازای این کار کارمزد خود را از تراکنش کم می‌کنند.
 • تولید یک واحد جدید بیت کوین طی عملیات ماین (استخراج) انجام می‌شود. به استخراج کنندگان ماینر گفته می‌شود.
 • ماینرها با حل معادلات پیچیده ریاضی شبکه, طی روندی که گواه اثبات کار (PoW) نام دارد فعالیت می‌کنند و به ازای این توان پردازشی ارز شبکه را پاداش (Reward) می‌گیرند.
 • برای انجام تراکنشها ابتدا باید فرستنده در شبکه و از کیف پول دیجیتال خود اقدام به ارسال بیت کند. این تراکنشها در محلی(ممپول - Mempool) برای ثبت در بلاک توسط ماینرها منتظر می‌مانند. هر بلاک ظرفیت محدود برای ثبت تراکنشها دارد. بعد از تکمیل ظرفیت هر بلاک و تایید اعضای شبکه این بلاک جدید به بلاک‌چین اضافه می‌شود.
 • ماینرها باید تراکنشها را کنارهم قرار داده و طی فرایند رمزنگاری توابع هش آنها را ذخیره کنند.

استخراج بیت کوین چگونه است؟


به لحظ فنی تکمیل ظرفیت یک بلاک‌ و اضافه کردن آن به بلاک‌چین، استخراج بیت کوین نام دارد. بنابراین ماینرها با ثبت و تایید تراکنشها به تولید واحدهای جدید پرداخته و آنها را در بازار عرضه می‌کنند.

در ابتدا (سال ۲۰۰۹) پاداش ماینرها در قبال استخراج بیت کوین به ازای هر بلاک, ۵۰ بیت کوین بوده است. این مقدار هر چهار سال یک بار بعد از استخراج هر ۲۱۰.۰۰۰ بلاک طی پدیده‌ای به نام هاوینگ (Halving)‌ نصف می‌شود.

اخیرا سومین هاوینگ بیت کوین در سال ۲۰۲۰ رخ داده است و پاداش استخراج بیت کوین اکنون, ۶.۲۵ بیت به ازای هر بلاک است. نکته‌ای که حائز اهمیت است پایان میزان عرضه بیت در سال ۲۱۴۰ است و بعد از آن ماینرها فقط به تایید تراکنشها مشغول خواهند بود.


کیف پول بیت کوین


محبوب ترین کیف پول‌های بیت کوین شامل کیف پول گرم و سرد می شود. کیف پول‌های گرم می توانند به وب متصل شوند، در حالی که کیف پول‌های سرد برای نگهداری مقادیر زیاد کوین در خارج از اینترنت استفاده می شوند. برخی از برترین کیف پول‌های سرد بیت کوین  Trezor، Ledger و CoolBitX هستند. علاوه بر این، برخی از برترین کیف پول‌های  گرم ارز دیجیتال عبارتند از Exodus، Electrum و Mycelium.بهتر است با توجه به میزان ارز و هدف از نگه داری خود از میان کیف پول‌های معتبر بیت کوین یک گزینه را انتخاب کنید.


بهترین کیف پول بیت کوین کدام است؟


اگر به دنبال خرید و ذخیره بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال هستید، ممکن است در جستجوی بهترین کیف پول بیت کوین باشید. کارشناسان ما با بررسی لیستی طولانی از کیف پول‌های بیت کوین از منظر هزینه، تجربه کاربر، ارزهای رمزپایه پشتیبانی شده و سایر ویژگی‌ها به لیستی کوتاه از برخی از بهترین کیف پول‌های بیت کوین موجود دست یافته اند:بهترین کیف پول بیت کوین در سال 2022     بهترین کیف پول از نظر مبتدیان: Exodus    بهترین کیف پول از نظر کاربران پیشرفته بیت کوین: الکتروم    بهترین کیف پول برای کاربران موبایل: Mycelium    بهترین کیف پول سخت افزاری بیت کوین: Ledger Nano X    بهترین کیف پول از نظر امنیت: Trezor Model T    بهترین کیف پول از نظر بودجه: Ledger Nano S


هک کیف پول بیت کوین


با روی کار آمدن بیت کوین سوالات متعددی نیز پیش آمده. یکی از مهمترین مسائل امنیت شبکه است. آیا می‌توان بیت کوین را هک کرد؟ تا به حال کیف پول‌ها و صرافی هایی مورد حمله و هک قرار گرفته اند اما تاکنون این شبکه مورد حمله و هک قرار نگرفته یعنی کسی نتوانسته یک بیت را دوبار خرج کند.


سرمایه گذاری در بیت کوین


اغلب کاربران از ما سوال می کنند که آیا ارز دیجیتال بیت کوین سرمایه گذاری بلندمدت خوبی است؟ ارزهای دیجیتال برتر بازار مانند بیت کوین و اتریوم با اهداف عالی راه اندازی می شوند که ممکن است این اهداف در طولانی مدت به دست آیند. در حالی که موفقیت هر پروژه ارز دیجیتال تضمین نشده است، اما سرمایه‌گذاران اولیه در پروژه‌های ارز دیجیتالی که به اهداف خود می‌رسند می‌توانند در درازمدت پاداش زیادی دریافت کنند.


 بیت کوین به عنوان یک سرمایه گذاری بلند مدت


بیت‌کوین، به‌عنوان شناخته‌شده‌ترین ارز دیجیتال، از اثر شبکه سود می‌برد - افراد بیشتری می‌خواهند بیت‌کوین داشته باشند، زیرا بیت‌کوین در اختیار اکثر مردم است. بیت کوین در حال حاضر توسط بسیاری از سرمایه گذاران به عنوان "طلای دیجیتال" تلقی می شود، اما می تواند به عنوان یک شکل دیجیتالی پول نقد نیز مورد استفاده قرار گیرد. سرمایه گذاران بیت کوین بر این باورند که ارز دیجیتال در درازمدت ارزش بیشتری پیدا می کند زیرا بر خلاف عرضه ارزهای فیات مانند دلار آمریکا یا ین ژاپن، میزان عرضه آن ثابت است. سقف عرضه بیت کوین کمتر از 21 میلیون سکه است، در حالی که اکثر ارزها را می توان به میل بانک مرکزی چاپ کرد. بسیاری از سرمایه گذاران انتظار دارند که بیت کوین با کاهش ارزش ارزهای فیات ارزش بیشتری پیدا کند. کسانی که در مورد استفاده گسترده بیت کوین به عنوان پول نقد دیجیتال خوش بین هستند، معتقدند که این ارز پتانسیل تبدیل شدن به اولین ارز کاملا جهانی را دارد.


علت امنیت مالکیت بیت کوین


چرا تا کنون کسی نتوانسته یک کوین را دوبار خرج کند؟ پاسخ این سوال خیلی واضح است. اولا این کار باید با صرف هزینه زیاد برای داشتن توان پردازشی بسیار بالایی صورت پذیرد. دوما برای هک و دوبار خرج کردن بیت, فرد مهاجم نیز دچار ضرر می‌شود یعنی با هک شبکه ارزش شبکه ازبین رفته و اعضا متضرر می‌شوند پس هیچ فردی تمایل به اینکار نخواهد داشت.

اما حمله 51 درصدی یعنی فردی بتواند کنترل بیش از نصف قدرت شبکه را در دست بگیرد. با این قدرت احتمال تایید شدن تراکنش‌ها و ساختن بلاک‌ها به دست یک نفر افزایش می‌یابد. در بیت کوین قاعده بر این است که طولانی‌ترین زنجیره که بیشترین بلاک ساخته شده را دارد، به عنوان زنجیره معتبر شناخته می‌شود.

هکر با در دست داشتن کنترل تایید تراکنش‌ها و ساخت بلاک‌ها, ارز دیجیتال خود در قالب یک تراکنش و در ازای پرداخت پول، کالا یا خدمات انتقال داده و زود تر از بقیه ماینرها اقدام به ساخت بلاک می‌کند و با تایید تراکنش به هدف خود می‌رسد.

یکی از مهمترین عواملی که شبکه بیت کوین را تهدید می کند توان پردازشی بسیار بالای کامپیوترهای کوانتومی است.


نقاط ضعف بیت کوین چیست؟


 1. یکی از مهم ترین ضعف های بیت کوین زمانبر بودن تراکنش ها است. بطور میانگین برای انجام تراکنش های بیت کوین ده دقیقه زمان لازم است. اما برای حل این مشکل شبکه لایتنینگ بیت کوین بوجود آمده است.
 2. نکته منفی دیگر در مورد بیت کوین بالا بودن هزینه کارمزد انتقالات این شبکه است که با وجود روند کاهشی ماین و پاداش آن هزینه آن احتمالا بالاتر خواهد رفت. به همین دلیل این ارز مشهور کارکرد مالی خود را در سطح خرد از دست خواهد داد.
 3. یکی دیگر از نقاط ضعف بیت کوین برخورد های مختلف و گاها مخالف دولتی و قانونی با آن است. در بعضی از کشور ها پذیرش این ارز اتفاق افتاده و به نوعی دولتها نیز از آن بهرمند شدند. اما در برخی کشورها هنوز تصمیمی گرفته نشده یا بعضا مخالفت هایی هم وجود دارد.
 4. اما به لحاظ فنی باید گفت که دولت‌ها امکان ممنوعیت استفاده از این ارز را ندارند زیرا هر فردی که به اینترنت دسترسی داشته باشد فارغ از این که قانونی باشد یا نه می ‌تواند از بیت کوین استفاده کند.

آیا بیت کوین را می‌توان از بین برد؟


از نکات مهم مورد سوال این است که آیا بیت کوین را می‌توان از بین برد؟ در پاسخ باید گفت خیر.

 1. شبکه بیت کوین از نودهایی(افراد استفاده کننده از شبکه) تشکیل شده است. برای پایان دادن شبکه باید همه نودها افلاین باشند یعنی یک قطع برق سراسری در دنیا که ممکن نیست, حتی اگر بشود با برقراری مجدد برق دوباره شبکه ادامه کار خواهد داد.
 2. یک نظریه دیگر بر وجود مشکلات نرم افزاری تکیه دارد که این امر با بروزرسانی ها قابل حل خواهد بود. حتی هک کردن صرافی‌ها و کیف پول‌ها نتوانسته از ارزش و اعتبار شبکه کم کند و فقط تاثیر کوتاه مدتی بر قیمت داشته است.

عوامل موثر بر قیمت بیت کوین


 • عوامل مختلفی بر قیمت بیت کوین تاثیر گذار است. در حالت کلی عرضه و تقاضا قیمت را مشخص می‌کند. بنابراین هر اتفاقی که باعث افزایش تقاضا شود و عرضه را کاهش دهد بازار صعودی کرده و در حالت عکس نزولی خواهد شد.
 • آنچه که باعث افزایش تقاضا است افزایش اعتماد و  تعداد کاربران این ارز است. برای مثال سرمایه گذاری شرکت‌های معتبر یا افراد شناخته شده, پذیرش بیت به عنوان سیستم پرداختی و بحران مالی در سیستم های سنتی و غیره باعث رشد قیمت خواهد بود و در عوض مخالفت ها و عدم پذیرش برخی کشورها از روند رشد قیمت می‌کاهد.
 • البته به دلیل پتانسیل بالا و نوظهوری این عرصه با وجود قابلیت های ممتاز خود باید گفت انتظارات عمومی در جهت رشد بازار است.نکته دیگر وجود سرمایه گذاران عمده که اصطلاحا نهنگ نام دارند در بازار است. این نهنگ‌ها با سیاست های خود تاثیرات مثبت یا منفی دارند.
 • عواملی مانند مشکلات شبکه یا برعکس رفع مشکلات شبکه با بروزرسانی نیز موثر اند.
 • بیت از قیمت 0.01 دلار کار خود را در سال 2010 شروع کرده و تا سال 2013 روند در کل صعودی بوده اما روند در سال 2014 نزولی شد. در سال 2016 دوباره روند صعودی پا گرفت. طی سال های بعد از 2018 روند دیگر رکوردی نداشت تا اواخر سال2020. از این جا بود که جهش عظیمی شکل گرفت و توجه همگان را به خود جلب کرد.
 • درباره آینده بیت و این سیستم, تحلیل های متفاوتی وجود دارد اما در حال حاضر در جهت رشد, ترقی و ثابت کردن خود در بازار پیش می‌رود.

خرید و فروش بیت کوین در کوین کده


خرید و فروش بیت کوین در کوین کده به آسانی صورت می گیرد. برای خرید و فروش بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال حتما باید در وب سایت کوین کده ثبت نام کنید و احراز هویت خود را پیگیری کنید.

وقتی وارد حساب کاربری خود در کوین کده شدید، می توانید سفارش خرید یا فروش خود را ثبت کنید.

 

خرید بیت کوین در کوین کده

 

در حساب کاربری خود در کوین کده می توانید با انتخاب میزان بیت کوین انتخابی، سفارش خرید بیت کوین خود را ثبت کنید. توجه کنید که برای پرداخت، می توانید از دو طریق شارژ حساب ریالی خود و پرداخت مستقیم درگاه بانکی اقدام کنید.

پس از پرداخت، میزان بیت کوین مورد نظر شما، وابسته به انتخاب شما به کیف پول داخلی صرافی یا کیف پول خارجی که آدرس آن را فراهم کرده اید، منتقل می شود.


فروش بیت کوین در کوین کده

 

برای فروش بیت کوین از طریق حساب کاربری تان، تنها کافی است میزان بیت کوین مورد نظر خود برای فروش را انتخاب کنید و مبلغ ریالی آن را ابتدا در حساب ریالی تان در صرافی کوین کده دریافت می کنید. البته که پس از شارژ حساب ریالی، می توانید درخواست برداشت پول خود و واریز به حساب بانکی به نام خودتان را ثبت کنید.

فرآیند فروش بیت کوین در کوین کده بسیار ساده است و به سرعت  انجام می شود.

 

قیمت بیت کوین در کوین کده چگونه تعیین می‌شود؟

قیمت بیت کوین در کوین کده در واقع همان قیمت لحظه ای بیت کوین در بازار ارز دیجیتال است. این بدین معنی است که شما می توانید در صرافی کوین کده، بیت کوین را با قیمت لحظه ای بازار جهانی خرید و فروش کنید.

 


کارمزد کوین کده در خرید و فروش بیت کوین چقدر است؟

کوین کده کارمزدی بابت سفارش خرید وفروش بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال دریافت نمی کند. تنها کارمزدی که باید بپردازید، همان کارمزد شبکه است.


چطور در کوین کده بیت کوین بخریم؟

به محض این که احراز هویت شما در کوین کده انجام شد و توانستید وارد حساب کاربری خود شوید،می‌توانید از طریق دکمه  "خرید ارز" و انتخاب ارز موردنظرتان، نسبت به خرید بیت کوین اقدام کنید.
چطور در کوین کده بیت کوین بفروشیم؟

شما با ورود به حساب کاربری تان در کوین کدهمی‌توانید ارز دیجیتال مورد نظر خود را با کلیک بر روی دکمه " فروش ارز" به فروش برسانید.


چه مقدار بیت کوین می‌توان خریداری کرد؟

هیچ حداکثر قانونی برای مقدار بیت کوینی کهمی‌توانید بخرید وجود ندارد. اگر کشور شما به شما اجازه خرید هر بیت کوینی رامی‌دهد،می‌توانید هر تعداد بیت کوین کهمی‌خواهید بخرید. تنها محدودیت واقعی مقدار کل بیت کوین است: 21 میلیون. بدیهی است که شما نمی توانید بیش از آنچه موجود است بخرید.


سوالات متداول بیت کوین


آیا امکان تبدیل بیت کوین به ریال وجود دارد ؟

بله. از طریق پنل کاربری خود در کوین کدهمی‌توانید بیت کوین خود را بفروشید و مبلغ ریالی آن را در حساب کاربری یا در حساب بانکی خود دریافت کنید.


حداقل مقدار خرید بیت کوین به تومان چقدر است؟

حداقل مقدار سفارش خرید بیت کوینی کهمی‌توانید در کوین کده ثبت کنید، میزان ارز به ارزش 700 هزار تومان است.


آیا برای نگهداری بیت‌کوین باید هزینه کنم؟

تنها کاری که باید برای نگه داری بیت کوین انجام دهید این است که یک کیف پول معتبر، وابسته به میزان وهدف شما از نگه داری بیت کوین، تهیه کنید. اکثر کیف پول‌ها رایگان هستند اما اگرمی‌خواهید میزان زیادی ارز دیجیتال را نگه داری کنید، باید یک کیف پول مناسب سخت افزاری بخرید. تنها هزینه شما برای نگه داری بیت کوین، همین خرید کیف پول دیجیتال سخت افزاری است. مبالغ کمتر ارز دیجیتال رامی‌توان روی کیف پول‌های نرم افزاری رایگان ذخیره کرد.

 


آیا بیت کوین سرمایه‌گذاری خوبی است؟

این امکان وجود دارد که در سال 2022 با سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال به ثروت زیادی دست پیدا کنید - اما همزمان امکان از دست دادن تمام دارایی‌های شما نیز وجود دارد. سرمایه گذاری در دارایی‌های ارز دیجیتال مخاطره آمیز است اما به طور بالقوه بسیار سودآور است. اگر می‌خواهید در ارز‌های دیجیتال سرمایه گذاری کنید، بیت کوین پیشنهاد خوبی است. چرا که اولین و معتبرترین ارز دیجیتال در بازار است و بر این بازار سلطه دارد. به یاد داشته باشید که قبل از سرمایه گذاری بر روی بیت کوین باید آماده نوسانات شدید قیمتی آن باشید و در شرایط افت قیمت، خود را نبازید.

 

آیا بیت کوین معتبر است؟

بله. بیت کوین معتبر است. در واقع بیت کوین اولین ارز دیجیتال بوجود آمده در این صنعت است و در واقع آغازگر مفهوم پول دیجیتال بوده است. گاها ارزش سایر آلت کوین‌ها به ارزش لحظه ای بیت کوین وابسته است و با کاهش یا افزایش آن، آلت کوین‌های دیگر نیز تغییراتی را تجربهمی‌کند.

 

خرید بیت کوین در ایران قانونی است؟

در حال حاضر نمی توان گفت که قانون مشخصی از نظر خرید بیت کوین در ایران وجود دارد. البته چندین سال است که خرید و استخراج بیت کوین تحت شرایط خاصی برای افراد قانونی شده است، اما باید همچنان با احتیاط با این مساله برخورد کرد. چرا که هنوز مباحث زیادی در استفاده ، خرید و فروش بیت کوین است که در قانون استفاده از بیت کوین در ایران، به آن پرداخته نشده است.


آیا می‌توان بیت کوین را استخراج کرد؟

بیت کوین قابل استخراج است. در واقع، افراد زیادی با استخراج بیت کوین، ایجاد مزارع به کسب درآمد از بیت کوینمی‌پردازند. "استخراج بیت کوین" با استفاده از سخت افزار پیچیده ای انجاممی‌شود که در بازار قابل تهیه است.


بازگشت قیمت بیت کوین به ۲۱,۰۰۰ دلار (24 دی 1401)

 

روز پنجشنبه شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) آمریکا در ماه دسامبر (آذر) اعلام شد که تقریبا برابر با انتظارات بود. نرخ تورم ماه به ماه در این آمار برابر منفی ۰.۱٪ بود و نرخ تورم سال به سال با ۰.۶٪ کاهش به ۶.۵٪ رسید. همزمان با این اتفاق بازارهای بورس جهانی نیز رشد کردند به طوری که شاخص S&P500 با حدود ۲٪ رشد به مرز ۴۰۰۰ واحد رسید.

در پی این اتفاقات قیمت بیت کوین که قبل‌تر از آن توانسته بود به بیش از ۱۷,۳۰۰ دلار برسد، توانست مقاومت سنگین ۱۸,۲۰۰ دلار را نیز پشت سر بگذارد. اما این پایان ماجرا نبود و هیجان ایجاد شده در بازار دیشب موجب شد تا BTC با حدود ۷٪ افزایش تا ۲۱,۲۵۸ دلار نیز افزایش یابد. رشد بازار موجب شد تا ارزش کل بازار رمزارزها مجددا به مرز ۱ تریلیون دلار بازگردد.

این بالاترین قیمت بیت کوین از زمان سقوط صرافی FTX است. همزمان با این اتفاق آلت کوین‌ها نیز رشد خوبی از خود نشان دادند. قیمت اتریوم با حدود ۱۰٪ افزایش اکنون در ۱۵۵۳ دلار قرار دارد و قیمت BNB با ۸٪ افزایش به ۳۱۲ دلار رسیده است. اما بیشترین رشد در میان پروژه‌های مطرح مربوط به سولانا و کامپوند بود. قیمت سولانا با ۳۹٪ افزایش به ۲۳ دلار رسیده است و این رمزارز به جایگاه ۱۱ بازار بازگشته است. قیمت کامپوند نیز با ۳۷٪ افزایش به ۵۳ دلار رسیده است.