(BTC) بیت کوین

کوین کده معتبر ترین صرافی انلاین خرید و فروش بیت کوین (Bitcoin)

بیت کوین چیست؟

بیت‌کوین (به انگلیسی: Bitcoin و نماد: BTC ) یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز، بدون بانک مرکزی یا مدیریت واحد است که می‌تواند بدون نیاز به واسطه، از کاربر به کاربر دیگر از طریق شبکه بیت‌کوین همتا به همتا ارسال شود. تراکنش‌ها توسط یک شبکه به صورت رمزنگاری‌شده تأیید می‌شود و در یک دفتر کل توزیع‌شده عمومی به نام بلاک‌چین ثبت و ضبط می‌شوند. رمزارز در سال ۲۰۰۸ توسط شخص یا گروهی ناشناس با نام ساتوشی ناکاموتو اختراع شد. استفاده از این ارز در سال ۲۰۰۹ پس از انتشار نرم‌افزار متن‌باز آن آغاز شد

قیمت بیت کوین (BTC)

(BTC) کیف پول بیت کوین

رمزارز بیت کوین را در کیف پول های مختلفی می‌توان نگه داری کرد. کیف پول لجر، کیف پول تراست والت، کیف پول کوینومی، کیف پول اتمیک والت و کیف پول بیت کوین از ارز دیجیتال (BTC) پشتیبانی می‌کنند


خرید و فروش بیت کوین در ایران

برای خرید و فروش بیت کوین، پس از ثبت نام و احراز هویت در سایت کوین کده به صفحه خرید و فروش بیت کوین رفته و بعد از وارد کردن مقدار دلخواهی رمزارز BTC، قیمت آن به تومان را مشاهده خواهید کرد. در صورت تایید، به مرحله پرداخت وارد می‌شوید.

قیمت خرید از ما قیمت فروش به ما قیمت به تتر
بیت‌کوین (Bitcoin) 900,618,894 تومان 888,846,098 تومان 29,432.0 تتر

ویژگی های بیت کوین Bitcoin

غیر متمرکز بودن بیت کوین

تمرکز یعنی وجود هرگونه محدودیت و سیاست که توسط نهادها, سازمان‌ها, دولتها و افراد به یک امر تحمیل شود. در اقتصاد این عوامل باعث مشکلاتی چون تورم, رشد غیر متعارف نقدینگی, کاهش ارزش پول و غیره می‌شوند. اما بیت با تمرکز زدایی, قدرت نهادهایی مثل بانک را در بین افراد شبکه خود تقسیم می‌کند. تولید و توزیع پول قدرتی است که بیت از نهادها به مردم  واگذار کرده است.

‍‌تراکنش‌های بیت کوین

انجام هر تراکنش در شبکه بیت کوین نیمه ناشناس, البته شفاف است . برای انتقال و ذخیره بیت به کیف پول دیجیتال نیاز است. کیف پول و آدرس آن برای مبادلات استفاده می‌شود اما چطور؟ افراد برای انتقال بیت از محل نگهداری آن(کیف پول دیجیتال) از همین آدرس استفاده می‌کنند. داشتن کیف پول های متعدد و ادرس های مختلف امکان پذیر است.

محدویت عرضه بیت کوین

حداکثر میزان قابل عرضه بیت کوین 21 میلیون واحد بیت است. تولید بیت جدید تحت فرایندی به نام استخراج امکان پذیر است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. استخراج بیت برای همه افراد امکانپذیر است.

سوالات متداول


خرید بیت کوین
کاربر گرامی ابتدا باید وارد سایت شوید

حذف کارت

آیا از حذف این کارت اطمینان دارید؟