backcoin banner

خرید و فروش دای (DAI)

element element
element

نمودار قیمت لحظه ای دای (DAI)

element

اطلاعات بازار دای

قیمت DAI

1 $

حجم کل بازار

۵٬۸۷۶٬۷۳۶٬۲۲۶ $

پایین ترین / بالاترین

0 / 0

تغییرات 1 روزه

% ۰

ارز در دسترس

۵٬۸۷۸٬۵۴۹٬۱۹۱٫۵۸۶ DAI

element

مشاهده جزییات بیشتر

element

خرید و فروش سریع دای (Dai)

element

دای چیست؟

 

 خیلی از کاربرانی که تمایل به خرید دای دارند، سوال می کنند که واقعا ارز دیجیتال دای چیست؟ چه کسانی پشت پرده این پروژه قرار دارند و چطور می توانیم دای را ماین کنیم؟ برای یافتن پاسخ این پرسش ها ادامه مطلب را بخوانید.

DAI یک استیبل کوین مبتنی بر اتریوم (ارز رمزپایه با قیمت پایدار) است که صدور و توسعه آن توسط Maker Protocol و سازمان غیرمتمرکز مستقل MakerDAO مدیریت می شود.

قیمت DAI به دلار آمریکا وابسته است و توسط ترکیبی از ارزهای دیجیتال دیگر وثیقه می شود که هر بار که DAI جدید ضرب می شود در انبارهای قراردادهای هوشمند سپرده می شود.

می بایست بین DAI چند وثیقه و DAI تک وثیقه (SAI) تمایز قائل شویم. DAI تک وثیقه نسخه قبلی توکن است که تنها با یک ارز دیجیتال می‌توان وثیقه کرد. SAI همچنین از نرخ پس انداز DAI پشتیبانی نمی کند، همین موضوع به کاربران اجازه می دهد که با نگه داشتن توکن های DAI پس انداز کسب کنند. DAI چند وثیقه ای در نوامبر 2019 راه اندازی شد.


خرید و فروش دای در کوین کده DAI


صرافی کوین کده، یکی از بهترین گزینه ها برای خرید و فروش دای است. توصیه می شود که قبل از خرید دای در مورد سرمایه گذاری روی این رمزارز تحقیق کنید و اطلاعات لازم را در مورد پروژه، سازندگان و غیره کسب کنید. شما در هر ساعتی از شبانه روز و در روزهای تعطیل می توانید از طریق صرافی ایرانی کوین کده دای بخرید. خرید و فروش دای با توجه به قیمت لحظه ای آن انجام می شود و صرافی در صورت افزایش یا کاهش قیمت بازار، امکان خرید و فروش ارز را در پلت فرم مسدود نمی کند. این به کاربر امکان برداشت سودهای خوبی در بازار را فراهم می کند.


خرید دای


برای خرید دای در کوین کده، کافی است پس از ثبت نام و احراز هویت، یک سفارش خرید از طریق گزینه "خرید و فروش ارز" ثبت کنید. برای این کار تنها کافی است که مقدار ارزی را که می خواهید بخرید را با توجه به معادل ریالی آن وارد کنید. سپس وارد مرحله پرداخت می شوید. پس از پرداخت با استفاده از حساب ریالی و یا درگاه مستقیم بانک، می توانید انتخاب کنید که دای خریداری شده را در کیف پول داخلی یا کیف پول خارجی، که آدرس عمومی آن را فراهم کرده اید، دریافت می کنید.


فروش دای 


فروش دای در کوین کده خیلی پیچیده نیست. تقریبا باید برعکس روند خرید را پیش بروید. مقدار ارز دای مورد نظر برای  فروش را وارد کنید و سفارش فروش خود را ثبت کنید. مبلغ ریالی ناشی از فروش ارز دای شما به حساب ریالی شما در کوین کده منتقل می شود و  سپس می توانید با ثبت درخواست برداشت، آن مبلغ را در حساب بانکی خود دریافت کنید. اگر نیازی به دریافت آن مبلغ در حساب بانکی تان ندارید، دیگر نیاز نیست کاری انجام دهید. از این وجه ریالی در حساب ریالی تان می توانید برای خریدهای ارز دیجیتال آتی استفاده کنید.


ویژگی های اصلی ارز دیجیتالDAI


مزیت اصلی DAI در اتصال آن به قیمت دلار آمریکا نهفته است.

بازار کریپتو به دلیل نوسانات خود بدنام است، چرا که حتی کوین هایی که نقدینگی بالایی دارند( مانند بیت‌کوین) گاهی اوقات تغییرات قیمتی (هم بالا و هم پایین) 10 درصد یا بیشتر را در یک روز تجربه می‌کنند. در این شرایط، تریدرها و سرمایه گذاران به طور طبیعی تمایل دارند که دارایی های امن تری را به پرتفولیوی خود اضافه کنند. قیمت ثابت این دارایی ها ممکن است به جبران نوسانات قابل توجه بازار کمک کند.

یکی از این نوع دارایی ها، استیبل کوین ها هستند که DAI یکی از نمونه های آن است. اینها ارزهای دیجیتالی هستند که قیمت آن به دارایی هایی با ارزش نسبتاً پایدارِ - رایج ترین ارزهای سنتی فیات، مانند USD یا EUR مرتبط است.

یکی دیگر از مزایای کلیدی DAI این واقعیت است که توسط یک شرکت خصوصی مدیریت نمی شود، بلکه توسط یک سازمان مستقل غیرمتمرکز و از طریق یک پروتکل نرم افزاری مدیریت می شود. در نتیجه، تمام موارد صدور و سوزاندن توکن‌ها توسط قراردادهای هوشمند مبتنی بر اتریوم مدیریت و ثبت می‌شوند. همین موضوع به شفاف تر شدن و کاهش امکان فساد کمک می کند.

علاوه بر این، روند توسعه نرم افزار DAI به روشی دموکراتیک تر اداره می شود - از طریق رای گیری مستقیم توسط شرکت کنندگان عادی اکوسیستم توکن.


کیف پول های مناسب DAI


از جمله کیف پول های مناسب دای، متامسک، تراست ولت، اتمیک ولت، کیف پول سخت افزاری لجر، کیف پول بایننس چین، Safepal، کوین بیس  و HyperPay  است. با ذخیره ارز دای در این کیف پول ها از امنیت آن ها اطمینان حاصل می کنید و همچنین می توانید ارز دای خریداری شده خود را در کیف پول داخلی صرافی نگه داری کنید.


سرمایه گذاری در دای 


DAI می تواند ابزار قدرتمندی برای جلوگیری از نوسانات شدید بازارهای ارزهای دیجیتال محسوب شود. برای مثال، با انتقال دارایی به DAI، می توانید ریسک مواجه شدن با افت ناگهانی قیمت ارزهای دیجیتال را کاهش دهید.DAI را می توان هم در صرافی های متمرکز ارز دیجیتال مانند کوین کده و یا در DEX ها خریداری کرد. با استفاده از پروتکل Maker، می‌توانید با سپرده‌گذاری دارایی‌های مبتنی بر اتریوم به عنوان وثیقه، DAI را وام بگیرید تا مبلغ DAI وام گرفته شده را پذیره‌نویسی کنید.


آینده ارز DAI


از آنجایی که قیمت آن معمولاً 1 دلار است، دای جهت انتقال پول ارز مناسبی است. اگر 100 دلار بیت کوین را به شخص دیگری منتقل کنید، ممکن است تا زمانی که بیت کوین را دریافت کند، 95، 105 دلار ارزش داشته باشد. اگر 100 دلار دای را انتقال دهید، به احتمال زیاد هنوز 100 دلار ارزش دارد. همین موضوع دای را به یکی از بهترین استیبل کوین های موجود برای کاربران تبدیل می کند.

برای گرفتن وام از جامعه یا MakerDAO استفاده کند. برعکس، دای با بازپرداخت این وام‌ها از بین می‌رود.

element

فی شبکه دای

Dai
DAI
فی شبکه
BSC
۰ تومان
0.8 (DAI)
BNB
۰ تومان
1 (DAI)
ETH
۰ تومان
4 (DAI)
element

سوالات متداول درباره دای

element

جدیدترین مطالب دای

element

نگاه کلی به بازار