backcoin banner

خرید و فروش پولکادات (DOT)

element element
element

نمودار قیمت لحظه ای پولکادات (DOT)

element

اطلاعات بازار پولکادات

قیمت DOT

5.499 $

حجم کل بازار

۶٬۸۹۴٬۰۱۱٬۰۸۱ $

پایین ترین / بالاترین

5.42 / 5.53

تغییرات 1 روزه

% ‎−۰٫۷۲۶

ارز در دسترس

۱٬۱۴۴٬۳۰۷٬۰۴۶٫۵۶۸ DOT

element

مشاهده جزییات بیشتر

element

خرید و فروش سریع پولکادات (Polkadot)

element

پولکادات چیست؟

پولکادات یک پروتکل چند زنجیره ای شارد شده منبع باز است که شبکه ای از بلاک چین‌های تخصصی را به هم متصل و ایمن می‌کند و انتقال زنجیره ای متقابل هر نوع داده یا دارایی، و نه فقط توکنها، را تسهیل می‌کند. در نتیجه به بلاک چین‌ها اجازه می‌دهد تا با یکدیگر کار کنند. پولکادات برای ارائه فوندانسیون اساسی اینترنت غیرمتمرکز بلاک چینها، که به عنوان Web3 نیز شناخته میشود، طراحی شده است.

پولکادات به عنوان یک متاپروتکل لایه 0 شناخته میشود زیرا زیربنای و توصیف  کننده ی قالبی برای شبکه ای از بلاک چینهای لایه 1 به نام پاراچین (زنجیرههای موازی) است. به عنوان یک متاپروتکل، پولکادات همچنین قادر است به طور مستقل و بدون فورک پایگاه کد خود را از طریق حاکمیت درون زنجیره ای مطابق با خواست جامعه دارندگان توکن خود به روز کند.

پولکادات پایه‌ای را برای پشتیبانی از وب غیرمتمرکز که توسط کاربرانش کنترل می‌شود ارائه می‌کند و ایجاد برنامه‌ها، مؤسسات و خدمات جدید را ساده‌سازی می‌کند.

پروتکل پولکادات می‌تواند زنجیره‌های عمومی‌و خصوصی، شبکه‌های بدون مجوز، اوراکل‌ها و فناوری‌های آینده را به هم متصل کند و به این بلاک‌چین‌های مستقل اجازه می‌دهد تا اطلاعات و تراکنش‌های خود را از طریق زنجیره رله پولکادات به‌طور غیرقابل اعتماد سهام گذاری کنند.

توکن DOT بومی پولکادات سه هدف روشن را دنبال می‌کند: سرمایه‌گذاری برای عملیات‌ها و امنیت، تسهیل حاکمیت شبکه، و پیوند توکن‌ها برای اتصال پاراچین‌ها.

پولکادات دارای چهار جزء اصلی است:

 • زنجیره رله: «قلب» پولکادات که به ایجاد اجماع، قابلیت همکاری و امنیت مشترک در سراسر شبکه زنجیره‌های مختلف کمک می‌کند.
 • پاراچین ها: زنجیرههای مستقلی که میتوانند توکن‌های خاص خود را داشته باشند و برای موارد استفاده خاص بهینه شوند.
 • پاراتیریدها: شبیه به پاراچین اما با اتصال انعطاف پذیر بر اساس یک مدل پرداخت سیار مقرون به صرفه.
 • پلها: به پاراچینها و پاراتریدها اجازه میدهد تا با بلاک چینهای خارجی مانند اتریوم ارتباط برقرار کرده و ارتباط برقرار کنند.

بنیانگذاران پولکادات چه کسانی هستند؟


پولکادات پروتکل شاخص Web3 Foundation، یک بنیاد سوئیسی با مأموریت تسهیل یک وب غیرمتمرکز منبع باز، کاملاً کاربردی و کاربر پسند ایجاد شده است.

بنیانگذاران پولکادات دکتر گاووین وود،روبرت هابرمایر و پیتر کازان هستند.

وود، رئیس بنیاد Web3، به لطف نفوذش در صنعت به عنوان یکی از بنیانگذاران اتریوم، بنیانگذار Parity Technologies و خالق زبان برنامه نویسی قرارداد هوشمند Solidity، شناخته شده ترین فرد در میان این سه نفر است. وود نیز با ابداع اصطلاح Web3 در این صنعت اعتبار گرفته است.

هابرمایر یکی از همکاران Thiel و محقق و توسعه‌دهنده بلاک چین و رمزنگاری است. کازان مدیر سابق فناوری در بنیاد Web3 است که تجربه زیادی در صنایع بسیار تخصصی فین تک دارد.


مدل جدید حکومت درون زنجیره ای پولکادات


این پروتکل که در ژوئن 2022 اعلام شد، قرار است چارچوب موجود را بازنگری کند تا شبکه بیشتر از نظر تمرکززدایی تثبیت شود. این تیم استدلال کرد که سیستم حاکمیت فعلی دارای عناصر تمرکز است. به عنوان مثال، شورای پولکادات، بدنه ای از مدیران، کنترل انحصاری بر برخی از فرآیندهای تصمیم گیری، از جمله نحوه مصرف خزانه داری شبکه را داشت.

برای این منظور، توسعه جدید، زیرساخت‌های حاکمیتی موجود را با چارچوبی در قالب «رفراندم» جایگزین می‌کند. به عبارت دیگر، ارتقای برنامه ریزی شده یک سیستم رای گیری را معرفی میکند که به هر کسی امکان می‌دهد پیشنهادات خود را ارائه کند و آنها را تایید کند.

این ارتقاء که Governorship نسخه 2 یا Gov2 نامیده می‌شود، ظاهراً همه اشکال شهروندی درجه یک ترجیحی مانند کمیته فنی و شورای پولکادات را حذف می‌کند.

با این کار، پروتکل با هدف کاهش تمرکز قدرت رای از طریق جایگزینی کمیته فنی با فلوشیپ پولکادات، طراحی شده است تا دهها هزار عضو را در خود جای دهد و مانع کمتر برای ورود ایجاد کند. اعضا برای نمایش سطح انتظارات پروتکل جهت این که هر شرکت کننده به صورت آگاهانه تصمیم گیری کند و از پیشنهادهایی که به نفع شبکه است حمایت کند، رتبه‌بندی می‌شوند.

یکی دیگر از اجزای اصلی این ارتقاء، سیستم Origins و Tracks است. این مکانیسم به درجه اهمیت یک پروپوزال و تعیین روش مناسب برای برخورد با آنها کمک می‌کند. به این ترتیب، شبکه میتواند روشهای حفاظتی مناسبی را برای اطمینان از غیرمتمرکز و عادلانه بودن فرآیند تصمیم گیری اجرا کند. به عنوان مثال، پروپوزالهایی که با عنوان Root Origins برچسب گذاری شده اند، حساس ترین هستند. چنین پیشنهادهایی تحت دوره‌های بررسی دقیق‌تر و طولانی‌تر با آستانه تصویب بالاتر هستند. همچنین، این سیستم تضمین می‌کند که می‌توان در هر زمان تنها یک پیشنهاد فوق حساس را بررسی کرد.

از سوی دیگر، پروپوزال‌هایی با Origins حساس کمتر، دوره‌های بررسی کوتاه‌تری با آستانه تأیید پایین‌تری دارند. به بیان ساده، درجه اهمیت پیشنهادها، نوع حفاظتی که به آنها اختصاص داده شده و طول فرآیند تصمیم گیری آنها را تعیین می‌کند.

Gov2 ابتدا در Kusama، یک محیط توسعه آزمایشی برای آزمایش برنامه‌ها، قبل از اینکه در پولکادات به صورت زنده اجرا شود، آزمایش می‌شود. پس از تکمیل مرحله آزمایش و ممیزی، تیم پروپوزال راه اندازی Gov2 را در شبکه پولکادات ارائه خواهد کرد.


خرید و فروش پولکادات در کوین کده


خرید وفروش پولکادات در صرافی کوین کده پیچیدگی خاصی ندارد. شما باید مراحل آسان ثبت نام و سپس احراز هویت را طی کنید تا در صرافی کوین کده صاحب یک حساب کاربری فعال شوید. پس از آن می‌توانید از طریق حساب کاربری تان در کوین کده اقدام به خرید و فروش پولکادات کنید. 


خرید پولکادات


برای خرید پولکادات وارد حساب کاربری خود در کوین کده شوید. از طریق گزینه "خرید و فروش ارز دیجیتال" در منوی بالا و انتخاب ارز پولکادات روند خرید را آغاز کنید. پس از انتخاب میزان کوینی که می‌خواهید خریداری کنید، باید از طریق درگاه مستقیم پرداخت بانک یا از طریق حساب ریالی خود در کوین کده( که قبلا شارژ کرده اید) مبلغ آن را پرداخت کنید و روش ذخیره سازی آن پس از خرید را انتخاب کنید. شما می‌توانید برای پولکادات خریداری شده یک کیف پول خارجی انتخاب کنید یا آن را در کیف پول داخلی صرافی ذخیره کنید.


فروش پولکادات


برای فروش پولکادات کافی است در حساب کاربری خود در کوین کده، از طریق گزینه "خرید و فروش ارز دیجیتال" در منوی بالا و انتخاب ارز پولکادات روند فروش را آغاز کنید. در این مرحله میزان کوینی را که می‌خواهید بفروشید تعیین کنید و از میان گزینه‌های حساب بانکی ثبت شده به نام خود یا حساب ریالی صرافی برای دریافت وجه ریالی انتخاب کند. 


سرمایه گذاری در پولکادات


پولکادات یک دارایی منحصر به فرد است که به سرعت در حوزه ارز دیجیتال مورد توجه قرار گرفته است. پولکادات از فناوری انقلابی برای تمرکززدایی بیشتر بلاک چین استفاده می‌کند و به شما امکان می‌دهد زنجیرههای جدیدی ایجاد کنید. با این حال، رقبای قدرتمندی دارد که ممکن است در درازمدت بتوانند از پولکادات پیشی بگیرند. اما، پولکادات با ایجاد ویژگیهای زنجیره ای متقابل برای اتصال بلاک چینهای مختلف به صورت یکپارچه، خود را متمایز کرده است. پروژه‌های آینده و موارد استفاده از پولکادات در نهایت قیمت را تعیین می‌کند.


ویژگی های پولکادات


پولکادات یک شبکه چند زنجیره ای شارد شده است، به این معنی که می‌تواند بسیاری از تراکنشها را در چندین زنجیره به صورت موازی("پاراچین") پردازش کند. این عامل قدرت پردازش موازی مقیاس پذیری را بهبود می‌بخشد.

بلاک چینهای سفارشی با استفاده از چارچوب Substrate سریع و آسان توسعه می‌یابند و بلاک چین‌های Substrate طوری طراحی شده اند که به راحتی به شبکه پولکادات متصل شوند. این شبکه همچنین بسیار انعطاف پذیر و سازگار است و امکان به اشتراک گذاری اطلاعات و عملکرد را بین شرکت کنندگان فراهم می‌کند. پولکادات را میتوان به طور خودکار بدون نیاز به فورک به منظور پیاده سازی ویژگیهای جدید یا حذف باگ‌ها ارتقا داد.

این شبکه دارای یک سیستم حاکمیت کاربر محور بسیار پیچیده است که در آن همه دارندگان توکن در مورد نحوه اجرای شبکه حق رای دارند. تیم‌ها میتوانند مدیریت بلاک چین خود را بر اساس نیازها و شرایط در حال تحول خود در پولکادات سفارشی کنند. منتخبین، اعتبارسنجها و جمع‌آوری کنندگان همگی وظایف مختلفی را برای کمک به ایمن کردن و حفظ شبکه و ریشه‌کن کردن رفتار مخرب انجام می‌دهند.

در پایان سال 2021، پولکادات اولین حراج پاراچین خود را با موفقیت به پایان رساند. حراجهای پاراچین از یک سیستم حراج کندل بدون مجوز پیروی میکردند. پیشنهاد برنده بالاترین پیشنهادی بود که در لحظه پایان حراج ارائه می‌شد.

پولکادات پنج جایگاه اول را به برندگان حراج زیر اختصاص داد: Acala، Moonbeam، Astar، Parallel و Clover. این پروژه‌ها به مدت 96 هفته در اسلات پاراچین، که توسط پیشنهاد دهندگان DOT به عنوان وثیقه تضمین شده است، مسدود خواهند شد. طبق معمول در پولکادات ، همه پروژه‌ها قبلاً در شبکه آزمایشی واقعی کوساما آزمایش شده بودند.


کیف پول پولکادات


کیف پولهای معتبری از ارز دیجیتال پولکادات پشتیبانی میکنند. کیف پولهای پولکادات عبارتند از:

 • Atomic wallet
 • Ownbit
 • Dharma
 • Binance Chain Wallet
 • Fairy-wallet
 • Parity Signer
 • Safepal
 • MetaMask
 • Trust Wallet
 • Math Wallet
 • Ledger
 • Trezor

element

فی شبکه پولکادات

Polkadot
DOT
فی شبکه
BSC
۰ تومان
0.016 (DOT)
DOT
۰ تومان
0.08 (DOT)
BNB
۰ تومان
0.026 (DOT)
ETH
۰ تومان
0.51 (DOT)
element

سوالات متداول درباره پولکادات

element

جدیدترین مطالب پولکادات

element

نگاه کلی به بازار