backcoin banner

خرید و فروش شیبا (SHIB)

element element
element

نمودار قیمت لحظه ای شیبا (SHIB)

element

اطلاعات بازار شیبا

قیمت SHIB

0 $

حجم کل بازار

۵٬۴۹۳٬۹۶۴٬۲۳۴ $

پایین ترین / بالاترین

0.0000092 / 0.0000094

تغییرات 1 روزه

% ‎−۰٫۴۲۷

ارز در دسترس

۵۴۹٬۰۶۳٬۲۷۸٬۸۷۶٬۳۰۱٫۹۴ SHIB

element

مشاهده جزییات بیشتر

element

خرید و فروش سریع شیبا (SHIBA INU)

element

شیبا چیست؟

 

روزی روزگاری یک سگ بسیار خاص به نام شیبا اینو بود که الهام بخش میلیون‌ها نفر در سراسر جهان شد تا پول خود را در نمادهایی که تصویر سگ روی آن بود سرمایه گذاری کنند.

طبق وب سایت SHIBA INU، SHIB "قاتل دوج کوین" است و در ShibaSwap خود، یک DEX، فهرست شده است. کوین شیبا اینو به صورت ناشناس در آگوست 2020 با نام مستعار "ریوشی" ایجاد شد. ریوشی در مورد خودش می‌گوید که او هیچ کس نیست و مهم نیست و تلاش برای افشای هویت او، حتی در صورت موفقیت، بسیار کم است.

این کوین میم به سرعت ارزش پیدا کرد زیرا جامعه ای از سرمایه گذاران با تیترها و توییت‌های شخصیت‌هایی مانند ایلان ماسک و ویتالیک بوترین جذب شدند. مدتها تصور می‌شد که ویتالیک بوترین مبتکر شیبا اینو باشد، اما در پادکست لکس فریدمن در 5 ژوئن 2021 چنین شایعاتی را تکذیب کرد.

Shiba Inu قصد دارد همتای مبتنی بر اتریوم برای الگوریتم استخراج مبتنی بر Srypt Dogecoin باشد. شیبا اینو و توکن SHIB بخشی از تعداد زیادی از ارزهای دیجیتال با مضمون سگ هستند، از جمله Baby Dogecoin (BabyDoge)، Dogecoin (DOGE)، JINDO INU (JIND)، Alaska Inu (LAS) و Alaskan Malamute Token (LASM). این توکن‌های با ارزش کمتر، سرمایه‌گذارانی را که افزایش قیمت دوج کوین از 0.0002 به نزدیک به 0.75 دلار از دست داده‌اند، را به خود جذب کرد.

موفقیت شیبا جرقه انبوهی از کپی‌کنندگان مانند BitShiba، Shiba Fantom، Shibalana، King Shiba، SHIBAVAX، Captain Shibarrow، SHIBA2K22، SpookyShiba و تعداد بیشماری دیگر را برانگیخت. در مجموع، ممکن است بیش از 100 نسخه شیبا اینو وجود داشته باشد، و تعداد آنها مدام در حال افزایش است.

در 17 سپتامبر 2021، کوین بیس، بزرگترین صرافی ارز دیجیتال مستقر در ایالات متحده، Shiba Inu را در پلتفرم خود فهرست کرد. این خبر باعث شد که قیمت Shiba Inu در دو روز بعد بیش از 40 درصد افزایش یابد و توکن میم سگ را دوباره در کانون توجه قرار دهد.


بنیانگذاران SHIBA INU چه کسانی هستند؟


SHIBA INU WoofPaper سه دلیل برای ایجاد SHIB دارد:

«از صفر شروع کردیم، با صفر».

"ذهن‌های درخشان پشت شیب پیش از این هرگز همکاری نکرده بودند."

"ما سگ‌های شیبا اینو را دوست داریم."

خالق ناشناس سکه شیبا اینو با نام «ریوشی» شناخته می‌شود. با این حال، اطلاعات بسیار کمی‌از بنیانگذار مرموز این ارز دیجیتال وجود دارد.

او در وبلاگ خود به نام RYOSHI RESEARCH، خود را به عنوان "فردی بی هدف که روی صفحه کلید کار می‌کند" توصیف می‌کند. ریوشی گفت که معمولاً در پروژه‌ها نقش‌های مختلفی مانند یک مدیر عامل، یک «فرد علاقه مند به فناوری» شناخته می‌شود. وی تاکید می‌کند که هیچ فرد مستقلی در شیبا پاسخگو یا مسئول نیست و تاکید می‌کند که تا به امروز مالک 0 SHIB است. به همین دلیل، ریوشی می‌تواند "بی طرف" باشد و " به روش‌های دیگر" از ایجاد شیبا منافعی کسب کند. حدس زده می‌شود که ویتالیک بوترین پشت نقدینگی اولیه بوده که به راه اندازی نقدینگی Shiba Inu در Uniswap کمک کرد.


خرید و فروش شیبا اینو در کوین کده


خرید و فروش شیبا اینو  در صرافی کوین کده بسیار آسان و راحت است. برای خرید و فروش شیبا اینو  و یا سایر ارزهای دیجیتال می‌بایست در صرافی کوین کده ثبت نام کرده و مراحل احراز هویت را پیگیری کنید. پس از آن از طریق حساب کاربری اقدام به خرید و فروش شیبا اینو  کنید.


خرید شیبا اینو 


برای خرید شیبا اینو در صرافی کوین کده، وارد حساب کاربری خود شوید و از طریق گزینه " خرید و فروش ارز دیجیتال" در منوی بالا اقدام کنید. پس از انتخاب ارز دیجیتال شیبا اینو ، با توجه به بودجه خود، میزان ارز دیجیتال موردنظر و معادل ریالی آن را بررسی کنید. سپس کافی است شرایط پرداخت ( از طریق درگاه مستقیم بانک یا از طریق حساب ریالی صرافی) را انتخاب کنید. در مورد روش نگه داری یا دریافت شیبا اینو تصمیم گیری کنید. می‌توانید ریپل خریداری شده را در کیف پول صرافی نگه داری کنید یا آن را به یک کیف پول خارجی انتقال دهید.


فروش شیبا اینو 


برای فروش شیبا اینو در کوین کده مجددا از طریق گزینه " خرید و فروش ارز دیجیتال" در منوی بالا اقدام کنید. برای فروش شیبا اینو باید در وارد کردن میزان ارز دیجیتال شیبا اینو که می‌خواهید بفروشید و تطابق معادل ریالی آن دقت کنید. در انتها باید تصمیم بگیرید که می‌خواهید ارز ریالی ناشی از فروش آن را به حساب بانکی ثبت شده به نام خود انتقال دهید یا می‌خواهید برای خریدهای بعدی در حساب ریالی صرافی نگه داری کنید.


سرمایه گذاری در شیبا اینو   


سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتاال به دلیل نوسانات زیاد و فقدان مقررات آنها به اندازه کافی خطرناک است. سرمایه گذاری در فضای آلت کوین/میم کوین به دلیل فقدان تمایز و این واقعیت که بیشتر ارزش آنها بر اساس سروصداها و هیجانات بازار رشد کرده اند، چالش دیگری ایجاد می‌کند.

در اینجا برخی از ملاحظات سرمایه گذاری برای یک سرمایه گذار بالقوه در شیبا اینو آورده شده است.

(از 31 اکتبر 2021)، پس از اینکه برای مدت کوتاهی از آن پیشی گرفت، شاهد افزایش قیمت Shiba Inu در اکتبر 2021 بودیم که باعث شد که این ارز دیجیتال تقریباً به ارزش بازار 36.9 میلیارد دلاری Dogecoin برسد. باید دید که همانطور جامعه رو به رشد حامیان آن - معروف به SHIBArmy - انتظار دارد، آیا Shiba Inu واقعاً به قاتل دوج کوین بدیل خواهد شد یا خیر . اما حداقل در اکتبر 2021، افزایش قیمت خیره کننده این آلت کوین که قبلاً مبهم بود، Shiba Inu را کمی تکان داد.

قیمت پایین به ازای هر توکن: حتی پس از سودهای چشمگیر، Shiba Inu (SHIB) کسری از یک سنت هزینه دارد، بنابراین می‌توان میلیون‌ها توکن SHIB را با چند صد دلار خریداری کرد. در اوج قیمت 0.00007482 دلار (در 29 اکتبر 2021)، 100 دلار بیش از 1.5 میلیون توکن SHIB را برای شما به ارمغان می‌آورد. در حال حاضر، با 0.00002925 دلار، 100 دلار، 3.4 میلیون توکن SHIB را برای شما می‌خرد که بیش از دو برابر آن است.1925کاربرد محدود و مورد استفاده: اگرچه طرفداران آن ممکن است اشاره کنند که NFT‌های مبتنی بر Shiba Inu اکنون در دسترس هستند و پایه اتریوم آن ممکن است قابلیت‌های قرارداد هوشمند را در آینده فعال کند، Shiba Inu در حال حاضر کاربرد بسیار محدودی دارد و استفاده قانع کننده ای ندارد. مورد هنوزنوسانات زیاد: اوج ارزش بازار Shiba Inu با 41 میلیارد دلار، آن را از بسیاری از شرکت‌های S&P 500 که برای دهه‌ها وجود داشته‌اند و در بیشتر زمان‌ها فروش و سود خود را افزایش داده‌اند، بزرگ‌تر می‌کند. در واقع، مجموع ارزش 79 میلیارد دلاری شیبا اینو و دوج کوین (تا 28 اکتبر 2021) از ارزش بازار 388 شرکت در S&P 500.26 فراتر رفت. قیمت 0.00007482 دلار (در 29 اکتبر 2021)، به نجومی‌14،670،488 درصد رسیده است!27 این بدان معناست که 1 دلار سرمایه گذاری شده در SHIB در 2 آگوست 2020، تا 146،705 دلار در تاریخ اکتبر 2029، ارزش آن 146،705 دلار بود. اواسط سال 2022 قیمت به 0.00001040 دلار کاهش یافته بود.


ویژگی‌های شیبا اینو


وب سایت SHIBA INU از هنرمندان الهام گرفته از سگ از سراسر جهان دعوت می‌کند در حالی که جامعه SHIBA INU خود را وارد بازار NFT می‌کنند، تا "جنبش هنری شیبا" را تقویت کنند. SHIBA INU همچنین کمپینی را با استفاده از Amazon Smile به منظور جمع آوری کمک‌های مالی برای نجات سگ‌های واقعی و زنده Shiba Inu با انجمن نجات Shiba Inu ایجاد کرده است.

شیبا اینو در ابتدا تنها یکی از کوین‌های میم بود،  اما پس از اینکه ویتالیک بوترین سهم خود از عرضه SHIB را سوزاند، به سرعت به محبوبیت رسید. ریوشی 50 درصد از عرضه SHIB را به بوترین داده بود و اعلام کرد که "تا زمانی که ویتالیک از پروژه ما خارج نشود " شیبا اینو خوب است.

با این حال، بوترین تصمیم گرفت 90 درصد از سهام خود را بسوزاند، که بعداً به لطف ارزش فزاینده SHIB، میلیاردها ارزش داشت. 10٪ باقیمانده به یک موسسه خیریه فرستاده شد، و همچنین حدود 50 تریلیون SHIB بیشتر که Vitalik به صندوق امداد COVID-19 اهدا کرده بود. او اظهار داشت که نمی‌خواهد "منبع قدرت باشد" و به این ترتیب توکن‌ها را از دست داد. این منجر شد که ارزش شیبا به طور موقت کاهش یابد و بعداً پس از توافق جامعه با موسسه خیریه مورد بحث، ارزش این توکن بازیابی شد.

هدف ریوشی برای شیبا اینو این بوده است که ببیند آیا یک سازمان غیرمتمرکز دائمی‌می‌تواند بدون رهبری مرکزی کار کند یا خیر. رویشی در یک پست وبلاگی خاطرنشان کرد که شکاف ناشی از اهدای نمادین بوترین، جامعه را قوی‌تر کرده و آن را قادر می‌سازد تا جنبش را بیشتر توزیع شده و تمرکززدایی کند. چشم انداز او از اکوسیستم اصلی این است که در حالی که استیبل کوین متعلق به شیبا اینو تبدیل به روش تبادل ارزش جهانی می‌شود، این توکن بتواند کاربرد خود را اجرایی کند.

در اکتبر 2021، SHIB با انتشار اخبار احتمالی در فهرست رابینهود افزایش یافت و برای مدت کوتاهی Dogecoin را به باارزش  ترین میم کوین  بازار تبدیل کرد. تا کنون، علیرغم درخواستی با بیش از 500000 امضا، رابینهود SHIB را در فهرست قرار نداده است. کریستین براون، مدیر اجرایی رابینهود، تلاش‌های جامعه شیبا اینو را ستوده است. با این حال، رابینهود ایمنی را بر "سود کوتاه‌مدت" فهرست توکن‌های جدید اولویت می‌دهد و از آن زمان طرفداران شیبا اینو را منتظر گذاشته است.

افزایش قیمت اکتبر 2021 ناشی از این بود که یک میلیاردر یک کیف پول 8000 دلاری SHIB در تابستان 2020 خریداری کرده بود که ارزش آن در آن زمان بیش از 5.7 میلیارد دلار بود. صاحب کیف پول مشخص نشده است، اگرچه به نظر می‌رسد این شخص چندین هفته پس از انفجار قیمت، بخش‌هایی از ثروت خود را به کیف پول‌های دیگر ارسال کرده است.

افزایش قیمت همچنین منجر به افزایش پذیرش در بین دارندگان توکن شد. WhaleStats داده‌های بزرگ‌ترین کیف پول‌های ETH را گردآوری کرد و دریافت که SHIB بیش از 20 درصد از سهم بازار ترکیبی از تمام توکن‌های ERC-20 را که توسط نهنگ‌های اتریوم نگهداری می‌شوند، نمایندگی می‌کند. CRO با تنها 5 درصد در رتبه دوم قرار گرفت. SHIB همچنین پس از بالاترین رکورد خود از یک میلیون دارنده فراتر رفت.

علاوه بر این، خرده فروشان به دنبال محبوبیت آن در میان سرمایه گذاران کوچک، آن‌ها به طور فزاینده ای شروع به استفاده از SHIB به عنوان وسیله پرداخت کردند. خرده‌فروش الکشیبا اینویک آمریکایی Newegg، در آغاز دسامبر 2021، روش پرداخت SHIB را اضافه کرد و با پلتفرم پرداخت رمزنگاری BitPay برای ایجاد امکان پرداخت‌ با استفاده از SHIB همکاری کرد. طبق گفته شرکت پرداخت CoinGate، این به دنبال پذیرش SHIB توسط بیش از 500 بازرگان بود، حتی شرکت ارائه دهنده کیف پول دیجیتال ZenGo با پشتیبانی سامسونگ، SHIB را به گزینه‌های خود اضافه کرد و رستورانی در پاریس آن را به عنوان گزینه پرداخت پذیرفت. در یک مقطع، جامعه شیبا اینو از مک دونالد خواست تا شیبا اینو را بپذیرد.

دلیل اصلی افزایش قیمت SHIB، تلاش مداوم جامعه SHIB برای ایجاد ابزاری برای توکن Shiba Inu و ظهور کل اکوسیستم Shiba Inu بود.

 ShibaSwap  صرافی غیرمتمرکز تعیین شده برای این کوین است که به عنوان یک فورک Sushiswap شروع به کار کرد. علاوه بر این، Shiba Inu همچنین قصد دارد SHI را توسعه دهد. راه‌اندازی آن پس از راه‌حل لایه دو شیبا به نام شیباریوم برنامه‌ریزی شده است و Ryoshi در نظر دارد که SHI به روشی مشابه با DAI کار کند. به این ترتیب، SHI وثیقه‌ای به عنوان پشتیبان خواهد داشت که در صورت گم شدن اتصال، آن را به یک سنت برمی‌گرداند.

به گفته ریوشی، هدف نهایی این است که SHI به یک ارز باثبات جهانی تبدیل شود "که مردم در همه کشورها بتوانند از آن به عنوان ذخیره ارزش و روش پرداخت استفاده کنند."

یکی از تغییرات فوری که Shiba Inu اعمال کرده است افزایش سوزاندن توکن است که در آغاز سال 2022 باعث افزایش علاقه عمومی‌به این توکن شده است.Bigger Entertainment، یک برچسب رمزنگاری فروش کالا، NFT و بلیت کنسرت، یک مهمانی سوزاندن SHIB را  در کریسمس ترتیب داد که در طی آن بیش از 239 میلیون SHIB را سوزاند. در مجموع، این تیم از پایان ماه اکتبر تقریباً یک میلیارد SHIB را سوزانده است.


کیف پول شیبا اینو


اگر هدف شما ذخیره‌سازی طولانی‌مدت است، فقط لازم است فهرست کیف پول‌های سخت‌افزاری ما را بررسی کنید. کیف پول‌هایی مانند Ledger یا Trezor برای تعامل با شبکه اتریوم و همچنین ایمن نگه داشتن SHIB شما برای مدت طولانی عالی هستند. کیف پول‌های سخت‌افزاری به‌عنوان امن‌ترین راه برای ذخیره ارزهای دیجیتال برای مدت طولانی در آینده پذیرفته شده‌اند.

اگر قرار است به طور منظم از SHIB خود استفاده کنید یا از آنها برای تجارت استفاده کنید، شاید کیف پول نرم افزاری مانند Trust Wallet یا MetaMask انتخاب مناسبی برای شما باشد. صرف نظر از اینکه در نهایت کدام کیف پول را انتخاب می‌کنید، مهم است که کیف پولی پیدا کنید که به شما امکان می‌دهد حضانت SHIB خود را حفظ کنید. نگهداری SHIB خود در صرافی تنها در صورتی توصیه می‌شود که قصد معامله با آن‌ها یا استفاده از آن‌ها در هر گونه پروموشن‌های صرافی مربوط به SHIB را دارید.

element

فی شبکه شیبا

SHIBA INU
SHIB
فی شبکه
BSC
۰ تومان
9310 (SHIB)
ETH
۰ تومان
326277 (SHIB)
element

سوالات متداول درباره شیبا

element

جدیدترین مطالب شیبا

element

نگاه کلی به بازار